در این گزارش به سراغ جوانی از اهالی استان چهارمحال و بختیاری می رویم که توانست مقابل چین بایستد.

به گزارش خبرنگار از ، لام آزمایشگاهی که با نام لام میکروسکوپ (Microscope Slide) نیز شناخته می شود، قطعه شیشه ای نازکی است که نمونه ها را به منظور مطالعه و بررسی در زیر میکروسکوپ بر روی آن قرار می دهند.
از آنجایی که حرکت دادن لام آزمایشگاهی در زیر میکروسکوپ و قراردادن آن در بهترین موقعیت برای مشاهده، راحت تر از حرکت دادن خود نمونه است، استفاده از لام آزمایشگاهی به محققان در بررسی سریع نمونه های متعدد در زیر میکروسکوپ کمک می کند.
وضعیت شیوع بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری قرمز است راه اندازی دو هسته پژوهشی اختصاصی کرونا در دانشگاه شهرکرد چهارمحال و بختیاری مجهز به امکانات پلاسمادرمانی
استفاده از لام همچنین امکان برچسب گذاری نمونه ها، جا به جایی و ذخیره سازی آن ها را میسر می نماید.
بهاءلو رئیس آزمایشگاه مرکزی شهرکرد اظهار داشت: لام آزمایشگاهی یکی از پرکاربردترین وسایل آزمایشگاه به شمار می رود به گونه ای که برای تشخیص بیماری ها و شناسایی میکروب ها و ویروس ها از این وسیله استفاده می شود.
او افزود: هر آزمایشگاه به طور متوسط روزانه به دو بسته لام نیاز دارد.
توجه یکی از فارغ التحصیلان رشته ژنتیک در شهرکرد که در آزمایشگاه دانشگاه سوپروایزر بود به این لام های آزمایشگاهی جلب و کنجکاو شد تا بداند که این قطعه های شیشه ای پر مصرف از کجا و چگونه تهیه می شوند.
کبیری پس از بررسی و تحقیقاتی که این دانشجو داشت به این نتیجه رسید که تمامی لام های موجود در بازار تولید کشور چین است و تمامی نیاز بازار از طریق واردات تأمین می شود.
او گفت: از همان موقع بود که به فکر تولید لام های آزمایشگاهی افتادم.
کبیری افزود: در ...

سرخط اخبار