علی رغم رشد قیمت پالایشی ها، شدت عرضه در دیگر گروه ها سبب شد شاخص کل بورس با ۲۰۸ واحد کاهش روبرو شود.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی رغم رشد قیمت پالایشی ها، شدت عرضه در دیگر گروه ها سبب شد شاخص کل بورس با ۲۰۸ واحد کاهش روبرو شود.
به گزارش ایسنا، امروز با باز شدن معاملات بورس اوراق بهادار تهران در دقایق اول شاخص کل مقداری رشد کرد، اما پس از آن تا پایان سال معاملات با شیب تقریبا ثابت با کاهش روبرو شد و در نهایت با ۲۰۸ واحد افت در تراز ۳۰۶ هزار و ۸۸۵ رسید.
شاخص کل هم وزن نیز با ۲۳۴ واحد کاهش عدد ۸۸ هزار و ۲۱۷ را تجربه کرد. شاخص آزاد شناور نیز با ۱۱۱۳ واحد کاهش به رقم ۳۵۷ هزار و ۲۶ واحدی رسید و شاخص بازار اول با ۳۱۳ واحد افت رقم ۲۲۲ هزار و ۳۸۲ را تجربه کرد. اما شاخص بازار دوم با ۳۰۸ واحد افزایش رقم ۶۲۷ هزار و ۶۳ واحدی را پشت سر گذاشت.
امروز پالایشی ها رهبر بازار شدند و سعی کردند شاخص های بازار را به سمت بالا هدایت کنند. از مهم ترین نمادهای این گروه می توان به پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندرعباس اشاره کرد که هر کدام به ترتیب ۲۴۰، ۱۸۰ و ۱۵۵ واحد تاثیر مثبت روی شاخص های بازار سرمایه داشتند.
این گروه امروز عمدتا با رشد قیمت مواجه شدند؛ به طوری که مجموعه گروه فرآورده های نفتی امروز شاهد معامله ۱۵۲ میلیارد سهم به ارزش ۱۱۳ میلیارد تومان بودند و جایگاه دوم را از نظر ارزش بازار به خود اختصاص دادند.
صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ایران خودرو و پتروشیمی پارس نیز سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر کاهشی را روی شاخص های بازار داشتند. هر کدام از نمادهای یاد شده ۱۵۳، ۱۵۲ و ۱۰۸ واحد شاخص های بازار را با کاهش مواجه کردند.
امروز اکثر سهم ها در گروه خودرو با کاهش قیمت روبرو شدند؛ به طوری که اکثرا در این گروه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار