مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه صنعت خودرو کشور در طول این سال ها بعضاً راهبردهای صحیحی اتخاذ نکرده گفت: از مجموع انتقادات زیادی که در خصوص صنعت خودرو مطرح می کنند، بخش های منطقی، مستدل و کارشناسی شده را پذیرفته و در مدت کوتاه حضورمان در گروه سایپا سعی کرده ایم به اصلاحِ ساختارها و ایجاد شفافیت در فرآیندها بپردازیم.
به گزارش سایپانیوز، سیدجواد سلیمانی در دیدار با رئیس سازمان ملی کارآفرینی و نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: صنعت خودرو ایران کل سال ۹۸ را با تحریم مواجه بود و حتی برخی از شرکت های چینی نیز به همکاری خود با شرکت های ایرانی خاتمه دادند.
وی ادامه داد: در کنار تحریم به عنوان یک مانع بلندمدت، در هفته های پایانی سال نیز شیوع ویروس کرونا محدودیت های بیشتری را برای روند تولید ایجاد کرد، اما با برنامه ریزی دقیق و تلاش مضاعف موفق شدیم علاوه بر تداوم خنثی کردن اثر تحریم ها و نیز مقابله با شیوع ویروس کرونا در سطح شرکت برای حفظ سلامت کارکنان، خطوط تولید را فعال نگه داریم.
سلیمانی با بیان اینکه اگر تولید در شرایط تحریمی و کرونائی ادامه پیدا نمی کرد، التهابات اخیر بازار خودرو بسیار بیشتر می شد، افزود: خودروسازی، اجرای یک فرآیند برنامه ریزی برای رساندنِ میلیون ها قطعه متفاوت و متنوع از صدها قطعه ساز داخلی و خارجی در یک زمان مشخص به خطوط تولید است که این امر در شرایط تحریم به شدت دشوار شده و امیدواریم مردم نیز این دشواری را درک کنند.
مدیرعامل گروه سایپا ادامه داد: برای هر خودرو چند هزار قطعه را از داخل و خارج کشور تامین کرده و آن را تولید کرده ایم اما به دلیل کمبود کاتالیست در کشور، این خودروها امکان تکمیل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری