جوانان بهبهان خواستار استخدام در پالایشگاه گاز بیدبلند شدند

ایرنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۰
اهواز - ایرنا - حدود 200 نفر از جوانان شهرستان بهبهان روز پنجشنبه با حضور در مقابل ساختمان پالایشگاه گاز بیدبلند خواستار استخدام خود در این پالایشگاه شدند.

به گزارش ایرنا پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس که تامین کننده میعانات گازی است و در شهرستان بهبهان قرار دارد 29 تیر پارسال برای جذب نیروی کار موردنیاز اقدام به برگزاری آزمون در 2شهرستان بهبهان و کلانشهر تهران کرد که پس از اعلام نتایج این آزمون، برخی جوانان بومی بهبهان به نحوه برگزاری آزمون، سئوالات و پذیرفته شدگان اعتراض کردند.
این افراد مدت هاست نسبت به آنچه بی عدالتی در نحوه برگزاری آزمون و پذیرفته شدگان می خوانند، اعتراض داشته و خواستار رفع این نواقص و ابهامات هستند.
سعید محلی یکی از جوانان شرکت کننده در این آزمون به ایرنا گفت: جوانان شهرستان بهبهان با وجود استعداد، با معضل بیکاری روبه رو هستند، و با وجود ابهاماتی که در این آزمون وجود داشت در آن شرکت کردند و امیدوار بودند سهم نیروهای بومی در استخدام این پالایشگاه افزایش یابد.
وی با نمایشی خواندن این آزمون ادامه داد:پیگیری بسیاری برای گرفتن کارنامه آزمون و مشاهده درصدها انجام دادیم اما از دادن کارنامه هم دریغ کردند و پس از آن تعدادی از جوانان به تهران مراجعه کردند که در آنجا تنها به آنها گفته شد رتبه شما کمتر از حدمجاز بوده است.
وی افزود:بیشتر افراد جذب شده در این پالایشگاه نیروهای غیر بومی هستند؛ این پالایشگاه مشکلات زیست محیطی بسیاری برای شهرستان بهبهان ایجاد کرده و در مقابل باید مدیران آن به سهمیه تعیین شده برای جوانان بهبهان عمل کنند.
تلاش خبرنگار ایرنا برای مصاحبه با مسئولان پالایشگاه بیدبلند2 و فرماندار بهبهان در این زمینه بی نتیجه ماند. پیشتر فرماندار بهبهان در جمع این معترضان گفته بود: اعتراضات مستدل و قابل استناد و مطالباتی که قابل پیگیری باشد را تا حصول ...