کشورها و جریان های خارجی و داخلی داخل در جنگ یمن از اعلام آتش بس سازمان ملل برای پایان جنگ در این کشور حمایت کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا ، عبدرب منصورهادی، رئیس جمهور خودخوانده و مستعفی یمن اعلام کرد که از آتش بس پیشنهادی سازمان ملل برای پایان جنگ در یمن حمایت می کند.
از طرفی دیگر ائتلاف سعودی که بیش از پنج سال است علیه مردم یمن در حال جنگ است، اعلام کرد که از تصمیم منصورهادی برای پایان جنگ در یمن و آتش بس حمایت خواهد کرد.
مداخله نظامی ائتلاف عربی به رهبری عربستان علیه یمن دیروز چهارشنبه وارد ششمین سال خود شده است در حالی که هیچ کدام از اهداف عربستان را محقق نکرد و جز تلفات جانی و مالی برای این کشور ثمره ای نداشت.
سازمان ملل متحد از طرف های درگیر در یمن از جمله ائتلاف سعودی و اماراتی خواست به دلیل شرایط خاص پیش آمده در سایه شیوع کرونا، متارکه جنگ کنند. دولت نجات ملی یمن و جنبش انصارالله بلافاصله از این پیشنهاد استقبال کردند.
در همین حال مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در سخنرانی با استقبال از آتش بس در یمن به دلیل شیوع بیماری کرونا در جهان به ویژه در خاورمیانه اظهار کرد: «جنگ یمن یک جنگ بزرگ استراتژیک است، برخی می خواهند یمن یک کشور زیردست باشد، ولی مردم یمن خواهان کشوری آزاد و مستقلند».
مشاط تصریح کرد که مردم یمن دیگر مردمی دست دوم برای عربستان نیستند و خودشان بازوهای توانمند نظامی دارند که می توانند، سخت افزار، کارخانه اسلحه، موشک های هوشمند و هواپیماهای بدون سرنشین بسازند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار