هنوز زمان دقیق و جزئیات عرضه سهام آرامکوی عربستان در بورس مشخص نیست اما منابع آگاه می گویند پادشاهی سعودی از شهروندان ثروتمند این کشور خواسته است سهام این شرکت نفتی را در عرضه عمومی خریداری کنند.

منابع آگاه می گویند: عربستان سعودی، شهروندان ثروتمند این کشور را وادار کرده در رویداد عرضه اولیه عمومی سهام آرامکو، سهام این شرکت نفتی را خریداری کنند.
نشریه فوربس به نقل از منابع آگاه نوشت: شهروندان عربستان سعودی که از آنها خواسته شده است سهام آرامکو را خریداری کنند شامل خانواده ثروتمند العلیان که با آرامکو رابطه دارند و همچنین شاهزاده الولید بن طلال که در سال ۲۰۱۷ با دارایی ۱۸.۷ میلیارد دلار، چهل و پنجمین فرد ثروتمند دنیا شناخته شده بود، هستند.
خانواده العلیان سرگرم بررسی سرمایه گذاری به ارزش صدها میلیون دلار در سهام آرامکو هستند. سایر سرمایه گذارانی که از آنها برای مشارکت در خرید سهام آرامکو دعوت شده است، شامل خانواده المجدوعی و طایفه الترکی هستند که هر دو منابع مالی قابل توجهی دارند. انتظار می رود این نام های بزرگ در آرامکو سرمایه گذاری داشته باشند.
انتظار می رود سرمایه گذاران کوچک تر هم سرمایه گذاری کند حتی اگر لازم باشد از بانک ها وام ارزان بگیرند و شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه بانک ها هم تمایل کنند چنین وام هایی را عرضه کنند.
اما فارغ از وعده عرضه سهام آرامکو و جمع کردن سرمایه گذاران و بانک ها، تاریخ عرضه اولیه سهام آرامکو هنوز قطعی نبوده و فاقد جزئیات است.
بر اساس گزارش اویل پرایس، اطلاعیه آرامکو درباره عرضه سهام روز شنبه منتشر خواهد شد و انتظار می رود فروش سهام این غول نفتی دولتی در بازار داخلی عربستان در دسامبر انجام گیرد.
آرامکو در کسب و کار نفت، یک غول بزرگ به شمار می رود و به تنهایی حدود یک دهم از نفت جهان را تولید می کند. این شرکت سال میلادی گذشته ۱۱۱ میلیارد دلار درآمد خالص داشت که تقریباً دو برابر سود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار