تهران- ایرنا- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: فراهم کردن زمینه برای حضور زنان در ورزشگاه ها علاوه بر اینکه گامی مهم در چارچوب موازین شرعی و مقررات و ضوابط فرهنگی است، افزایش دهنده نشاط و کاهش دهنده اختلافات است.

معصومه ابتکار روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار حوزه زنان و خانواده ایرنا، با تاکید بر اینکه ورزش یک ضرورت برای تمام اقشار جامعه است و در مسیر تعالی این ضرورت، باید زنان را هم به حضور در مسابقات ورزشی و هم فعالیت های ورزش همگانی و قهرمانی تشویق کنیم، خاطرنشان کرد: این روند یقینا به اعتمادسازی، امید و نشاط بیشتر کمک می کند.
معاون رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه ورزش می تواند به ارتقای شاخص های سلامتی، اقتصادی، اجتماعی و روحی روانی کمک کند، گفت: در واقع ورزش مسیری است که می تواند همگان به ویژه زنان را به بسیاری از اهداف نزدیک کند.
تشویق مردان برای حضور بیشتر زنان چشمگیر است
این مقام مسئول، همچنین در بخشی دیگر از این گفت وگو از حال و هوای حضور خود در ورزشگاه آزادی که نخستین حضور و مطالبه زنان پس از چهل سال چشم انتظاری بود، گفت.
وی درباره این روز پر شور و نشاط اظهار داشت: حال و هوای پرنشاط و با امید در ورزشگاه پیچیده بود. با هر کس که صحبت می شد چه زنان و چه مردان، خیلی خوشحال بودند و تشکر می کردند.
معاون رئیس جمهوری در تعریف تجربه این حضور، به شور و شعف مردان از ورود زنان به ورزشگاه اشاره کرد و گفت: پدری را دیدم که با سه دختر خود از مشهد به تهران جهت حضور در ورزشگاه آمده بود و می گفت که قسم خورده بودم اگر راه ورزشگاه برای دختران باز نشود، هرگز در مسابقات ورزشی شرکت نکنم. امروز هم خیلی خوشحال هستم که دخترانم آزادانه در ورزشگاه حضور دارند.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مردان با لبخندی پرمعنا بر لب عنوان می کرد که من با خوشحالی تمام فرزندم را نگهداری کردم تا همسرم در ورزشگاه راحت شاهد این بازی باشد.
به گفته ابتکار، همه متفق القول ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار