آی فون های سال 2020 اپل با نمایشگر اولد و در 2 نسخه 5G عرضه خواهند شد

آی تی رسان سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱

بر اساس گزارشات، اولویت ارتقا آی فون های امسال بر مقوله دوربین متمرکز خواهد بود؛ اما به گفته یک تحلیل گر با نام مینگ چی کو، اپل در سری آی فون 2020 خود از چندین تغییر فیزیکی یا ظاهری جدید رونمایی خواهد کرد.
گوشی های آی فون XS و آی فون XS مکس اپل
نمایشگرهایی با اندازه جدید و به کارگیری پنل های اولد در کلیه مدل ها
همان طور که گزارشات پیشین نیز نشان داد؛ مینگ چی کو معتقد است که با آغاز سال آینده، اپل نمایشگر LCD مورد استفاده در سری اسمارت فون های خود را برای همیشه کنار خواهد گذاشت. این حرکت بدان معناست که پرچم دار اقتصادی و مدل معادل با آی فون XR نیز احتمالا همانند هندست های ممتاز اپل از یک پنل اولد بهره خواهند برد. اگرچه اپل صریحا اعلام نکرده است؛ اما نمایشگر ارتقایافته احتمالا با جهشی چشمگیر در رزولوشن تولید خواهد شد؛ موضوعی که پرچم دار اقتصادی اپل را در رده ای هم تراز با آی فون XS و آی فون XS مکس قرار می دهد. با این حال اپل برای تغییر اندازه نمایشگر هیچ تصمیمی نگرفته است.
آقای کو در یکی از یادداشت های خود اعلام کرد که مدل 2020 آی فون XR همانند هندست نسل فعلی کماکان از نمایشگری با اندازه قطری 6.1 اینچی استفاده خواهد کرد؛ اما به لطف بهره گیری از پنل اولد و کاهش چشمگیر پهنای حواشی اطراف، این هندست احتمالا از ابعادی کمی کوچک تر برخوردار خواهد بود. پرچم دار اقتصادی سال آینده اپل احتمالا به همراه مدل های جانشین آی فون 11 و آی فون 11 مکس عرضه خواهد شد. تا این لحظه غول کوپرتینویی به استفاده از نمایشگرهای 5.8 و 6.5 اینچی در این مدل ها بسنده نموده است؛ اما بر اساس گزارشات، طی سال آینده این ابعاد به ترتیب به 5.4 و 6.7 ...

سرخط اخبار