عزاداری دهه آخر صفر در روستای « توت» اردکان برگزار شد

ایرنا یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۴
یزد - ایرنا - مراسم عزاداری دهه آخرصفر به مناسبت رحلت حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) با حضور محمدعلی طالبی استاندار و خیل عظیمی از مردم سوگوار از مناطق مختلف استان یزد ، در روستای گردشگری مذهبی « توت» شهرستان اردکان برگزار شد.

محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی عصر یکشنبه در جمع عزاداران در حسینیه روستای توت با تسلیت ایام دهه آخر صفر گفت: یکی از نیازهای ضروری جامعه امروز ما تاسی به سیره و منش پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) است که وجودش مملو از مکارم و سجایای اخلاقی و انسانی بود.
وی ادامه داد: اخلاق ورزی، دینداری، خردگرایی و تلاش برای حل مشکلات مردم از جمله برخی ویژگی های پیامبر اسلام بود که باعث گردید مردم جذب آن حضرت شوند و جامعه از کژی ها و بدی تطهیر یابد.
نماینده مردم اردکان در مجلس در بخشی از سخنانش با اشاره به توجه و اعتقاد مردم به مراسم معنوی روستای توت گفت: اقدامات خوبی برای بهتر برگزار شدن این مراسم در سال جاری از جمله پروژه انتقال آب، آسفالت معابر، تقویت آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت پرسرعت و ... انجام شد که جای تشکر از همه مسئولان و مدیران استان و شهرستان دارد و انتظار دارم این اقدامات تا رفع کامل مشکلات ادامه یابد.
به گزارش یکشنبه شب دفتر نماینده اردکان در مجلس همچنین محمدعلی طالبی استاندار یزد در سخنانی برپایی پرشور مراسم معنوی و مذهبی در سطح استان همچون روستای توت را نشان دهنده علایق قلبی مردم به ائمه اطهار و دین باوری آنان در طول زمان های مختلف برشمرد.
بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مردم شهرها و روستاهای استان یزد، شهرستان اردکان و حتی دیگر استان های کشور هر ساله بنا به سنتی دیرینه در روزهای منتهی به ۲۸ ماه صفر مصادف با رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، به روستای «میدان توت» از توابع بخش خرانق اردکان عزیمت می کنند.
این روستا با حدود کمتر از ۵۰ نفر جمعیت در ۷۵ کیلومتری شمال شرق شهر اردکان واقع است و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار