نائب رئیس انجمن علوم و فنون غلات با بیان اینکه صنعتی شدن نان کشور با استقبال مردم روبه رو نمی شود، گفت: بر اثر اشتباهات وزارت بهداشت و وزارت بازرگانی، در نانوایی های سنگک پز از آرد مخصوص فانتزی پزی استفاده می شود! که این مسئله، دشمن سلامت مردم است.

به گزارش « شیعه نیوز » ، دکتر محمدرضا خواجه با بیان اینکه صنعتی شدن نان، راهکار مناسبی برای حل مشکلات نان کشور نیست، اظهار کرد: بر خلاف تأکید مسئولان وزارت بهداشت بر صنعتی شدن نان برای کاهش مشکلات آن، صنعتی شدن نان کشور با استقبال مردم روبه رو نمی شود زیرا حدود 90 درصد از مردم کشور، از نان های سنتی استفاده می کنند.
وی افزود: نتایج یک تحقیق علمی که توسط معاونت دانشجویی دانشگاه تهران انجام شد، نشان داد که حتی دانشجویان که جزو طبقه تحصیل کرده و روشن فکر جامعه به شمار می روند، استفاده از نان سنتی را به نان های صنعتی ترجیح می دهند بنابراین این راهکار وزارت بهداشت، منطقی به نظر نمی رسد.
وی افزود: از طرف دیگر، قرار بر این بود که تا پایان سال 94، 40 درصد نان های ایران صنعتی شوند در حالی که چنین اتفاقی تاکنون رخ نداده است و هنوز وزارت بهداشت حتی یک کارشناس در حوزه نان های صنعتی و سنتی ندارد!
خواجه با تأکید بر ضرورت بهینه سازی نان های سنتی کشور تصریح کرد: طبق اعلام انجمن آسیاب داران کشور، سالانه 1.5 میلیون تُن سبوس از گندم ها گرفته و دور ریخته می شود! یعنی در واقع به دام ها داده می شود و در تهیه آرد از آن استفاده نمی شود و در حال حاضر در سامانه وزارت بازرگانی و سازمان غله کشور، نامی از آرد 7 درصد و آرد 12 درصد (آردهای سبوس دار) به چشم نمی خورد که این به معنای عملکرد برخی از مسئولان علیه سلامت جامعه است.
استفاده نانوایی های سنگک پز از آرد مخصوص فانتزی پزی!
وی با بیان اینکه در کشور باید 4 نوع آرد مختلف برای مصارف گوناگون تولید شود، یادآور شد: آرد 7 درصد مخصوص سنگکی ها، آرد 12 درصد مخصوص تافتون ها، آرد 18 درصد مخصوص نان بربری و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار