شادمانی نتانیاهو از عدم بررسی جنایات جنگی نیروهای آمریکایی در افغانستان

خبرگزاری تسنیم سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴
نخست وزیر رژیم صهیونیستی از عقب نشینی دادگاه بین المللی لاهه در برابر آمریکا و خودداری از بررسی جنایات جنگی نیروهای آمریکایی در افغانستان ابراز شادمانی کرد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم ، در پی افزایش شکایت ها از جنایات جنگی نیروهای آمریکایی در سال های گذشته دادگاه بین المللی لاهه تصمیم گرفت تا این موضوع را بررسی کند.
سال گذشته این دادگاه هزاران شکایت از قربانیان جنایات جنگی در افغانستان را به ثبت رساند و در نتیجه قرار شد تا دادستان دادگاه لاهه قضیه جنایات جنگی در این کشور را مورد بررسی قرار دهد.
این موضوع واکنش های تند آمریکا را در پی داشت. چند روز پیش آمریکا دادگاه لاهه را تهدید کرد و ویزای دادستان ارشد دادگاه لاهه برای ورود به آمریکا را نیز لغو کرد.
لغو روادید دادستان لاهه به دلیل بررسی جنایات جنگی آمریکا در افغانستان
گزارش تسنیم| زورگویی به دادگاه لاهه؛ آمریکا یک میلیون شکایت مردم افغانستان را نادیده گرفت
در نتیجه این دیوان بین المللی تصمیم گرفت تا تحقیق درباره جنایات جنگی نیروهای آمریکایی در افغانستان را متوقف کند و دلیل آن را نیز عدم همکاری حکومت ها و محدودیت در هزینه های تحقیقاتی عنوان کرد.
نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اسرائیل از تصمیم دادگاه لاهه مبنی بر عدم بررسی جنایات جنگی نیروهای آمریکایی در افغانستان ابراز خرسندی کرده است.
«جروزالم پست» نوشت: نخست وزیر اسرائیل تصمیم دادگاه لاهه برای عدم بررسی جنایات جنگی نیروهای آمریکایی را دستاورد بزرگی برای رژیم صهیونیستی عنوان کرده است.
نتانیاهو مدعی شد که صرف نظر دادگاه لاهه از تحت پیگرد قرار دادن نیروهای آمریکایی به معنی اصلاح بی عدالتی بوده و تاثیرات گسترده را در عملکرد سیستم بین المللی درباره رژیم صهیونیستی در پی دارد.
پیش از این ترامپ نیز عقب نشینی دادگاه بین المللی لاهه از بررسی ...