مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی: در مقایسه با پارسال، مصرف بنزین نه و هفت دهم درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، آقای امیر وکیل زاده در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: یکی از دلایل افزایش مصرف بنزین، نبود سوخت های جایگزین است.
وی گفت: میانگین جهانی مصرف عمومی یک خودرو روزانه ۳ تا ۴ لیتر است، اما در ایران، خودرو ها به طور میانگین روزانه ۴ تا ۵ لیتر بنزین مصرف می کنند.
آقای وکیل زاده افزود: ۱۶ میلیون خودرو و ۸ میلیون موتورسیکلت در کشور تردد می کنند که اگر یک لیتر از میانگین مصرف جهانی بیشتر بنزین مصرف کنند ۱۹ میلیون لیتر اضافه مصرف داریم.
وی گفت: قاچاق بنزین در مقایسه با گازوییل بسیار کمتر است و با توجه به مصرف و قیمتها، حدود دو و نیم تا سه میلیون لیتر بنزین، مظنون به قاچاق است.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: در سال ۹۴ با توجه به نزدیکی قیمت بنزین در کشور با قیمت جهانی آن، انگیزه ای برای قاچاق وجود نداشت.
وی گفت: پالایشگاه ها نفت را به نرخ بین المللی از دولت می خرند و بنزین را به نرخ بین المللی به دولت می فروشند که اکنون قیمت هر لیتر بنزین ۴۴ سنت، تمام می شود.
آقای وکیل زاده با بیان اینکه آماری که شرکت کنترل کیفیت هوا درباره آلوده کننده ها ارائه می دهد مربوط به شش سال پیش است افزود: اکنون ۳۵ میلیون لیتر بنزین و گازوییل یورو در کلانشهر ها و جاده های مواصلاتی توزیع می کنیم و در آینده نزدیک نیز کل توزیع کشور با استاندارد یورو انجام خواهد شد.
وی گفت: کیفیت سوخت، بسیار بهبود یافته است و آلودگی ذرات معلق به خودرو ها مربوط می شود نه به سوخت لذا باید به سمت افزایش کیفیت تولید خودرو ها برویم.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران تصریح کرد: اگر افزایش قیمت سوخت، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار