عضو ارشد انصارالله یمن گفت کشور های متجاوز به یمن زبانی جز زبان زور نمی فهمند، لذا عملیات حمله موشکی به تاسیسات نفتی عربستان را انجام دادیم.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیم ا به نقل از شبکه تلویزیونی العالم؛ محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت که هدف ما از عملیات اخیر علیه عربستان سعودی ادب کردن آل سعود بود.
وی در گفتگو با العالم افزود: علت آن است که کشور های متجاوز به یمن زبانی جز زبان زور نمی فهمند لذا این عملیات را انجام دادیم و تاکید می کنیم که این آغاز عملیات های آتی است.
البخیتی خاطرنشان کرد که عربستان سعودی ادعا کرده است نیرو های مقاومت یمن، قصد هدف قراردادن مکه را داشتند؛ تا جامعه جهانی را با خود همراه کند در حالی که این سعودی است که دریانوردی بین المللی را تهدید کرده و مانع ورود کشت های حاوی سوخت به یمن می شود.
وی با اشاره به اینکه این سیاست سعودی نشان دهنده شکست این رژیم است، ادامه داد: ما به توسعه توانمندی دفاعی خود ادامه می دهیم به ویژه که ما موشک ها و پهپاد هایی را ساختیم که پدافند هوایی سعودی قادر به هدف قرار دادن آن نیست.
البخیتی یادآور شد: به سران سعودی نصیحت می کنیم که در محاسبات خود تجدیدنظر کرده و صلح را بپذیرند، از کشتی های خارجی می خواهیم به بنادر یمن نزدیک نشوند و از شرکت های خارجی درخواست می کنیم که سعودی را ترک کنند.
محمد الزبیدی خبرنگار یمنی نیز گفت: این اولین و آخرین عملیات از این نوع نیست و ادامه آن باعث می شود که متجاوزین، سیاست ها و دیدگاه های خود را تغییر دهند.
وی افزود که عربستان سعودی که در سطوح نظامی و تبلیغاتی با شکست مواجه شده، در زمینه پایان دادن به تجاوز جدی نیست و می کوشد که خود را قربانی نشان دهد، اما دنیا واقعیت اوضاع یمن را می داند.
الزبیدی ادامه داد که ارزش این عملیات به حجم آن نیست بلکه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار