رئیس کل بانک مرکزی در جلسه مشترک بین وزارت صمت، بانک مرکزی، وزارت نفت و وزارت کشاورزی گفت: یکی از بهترین و مهم ترین روش های تأمین ارز کالاهای وارداتی در شرایطی که تحریم های ظالمانه آمریکا در جریان است تهاتر است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا ، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در جلسه مشترک بین وزارت صمت، بانک مرکزی، وزارت نفت و وزارت کشاورزی گفت: یکی از بهترین و مهم ترین روش های تأمین ارز کالاهای وارداتی در شرایطی که تحریم های ظالمانه آمریکا در جریان است تهاتر است.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در تهاتر نیاز به مبادله ارزی نیست، افزود: دولت آمریکا تمام تلاش خودش را کرده است تا مبادی انتقال پول به ایران را ببندد که باعث فشار بر تجارت شود.
وی ادامه داد: از ۱.۵ سال پیش بانک مرکزی با همکاری وزارت صمت تهاتر را شروع کرده است و بخشی از واردات ما از صادرات معدن یا بخش های دیگر این وزارتخانه تهاتر شده است.
همتی خاطرنشان کرد: کاری که در حال حاضر قرار است انجام شود بسیار فراتر از اقدامات قبلی است. با این تصمیم حجم زیادی از کالاهای اساسی، دارو، کالاهای ضروری و قطعات تولیدی ها تأمین می شود. آقای رزم حسینی این کار را آغاز کرده اند و باهمت وزارت نفت می توانیم بخش های نفت را نیز وارد این تهاتر کنیم.
رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: در بانک مرکزی علاوه بر تأمین کلاسیک از طریق منابع بانک مرکزی یا سامانه نیما که تاکنون کالاها از این طریق تأمین مالی می شدند می توانیم با تهاتر نفت با کالاهای اساسی باعث افزایش تجارت خارجی شویم.
وی اظهار داشت: باید سازوکار این تصمیم هر چه سریع تر تعریف شود.
بیژن زنگنه نیز در این نشست گفت: برای این تصمیم باید یک پنجره واحد ایجاد شود تا بین رفت وآمد تصمیم در دستگاه های مختلف وقت تلف نشود. در این جلسات که هفته ای یک بار تشکیل می شود باید همه چیز تصمیم گیری شود.
وی خاطرنشان کرد: ان شاالله از هفته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار