رییس کمیسیون تخصصی گردشگری و نمایشگاهی اتاق بازرگانی گفت: قوانین مزاحمی در زمینه ساخت جایگاههای سوخت داریم، یکی از قوانین این است که جایگاههای سوخت باید 5 هزار متر و در قالب مجتمع باشد، که در مازندران جواب نمی دهد.
به گزارش خبرنگار ایلنا،ایوب فلاح نژاد عصر امروز در جلسه بررسی جایگاههای سوخت و رتبه بندی خدمات هتلها، اظهار داشت: حدود 300 هتل در مازندران داریم که تعداد هتلهای مناسب و استاندارد کمتر از 15 درصد این تعداد است.
وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی به دنبال تسهیل گری است، افزود: باید کمک کنیم که مسافرپذیرها، هتلها، متل ها و سایر اماکن اسکان مسافران، مناسب ترین امکانات را به گردشگران و مسافران ارائه دهند تا این افراد تبدیل به مشتریان همیشگی شوند.
رییس کمیسیون تخصصی گردشگری و نمایشگاهی اتاق بازرگانی گفت: یکی از دلایل عدم رجوع گردشگران، گرانی است و هتل را جایگاه افراد اشرافی می دانند، در شرایط فعلی بسیاری از گردشگران از چادرها و خانه مسافرها استفاده می کنند.
این مسئول گفت: برخی هتلها گاهاً حتی نمی توانند هزینه های جاری خود را تامین کنند. کاری که باید بکنیم این است که از استقرار چادرخواب ها و مسافرخانه ها و خانه های مساقر غیرمجاز جلوگیری کنیم.
فلاح نژاد اظهار داشت: در بسیاری از کشورها، دولت به مردم برای گردشگری تسهیلات می دهد تا مردم زمان هایی از سال را به گردش و مسافرت بروند، اما در کشور ما هنوز زمینه ای برای این اقدام وجود ندارد.
وی تاکید کرد: دولت باید به فعالان مجاز حوزه گردشگری سوبسید بدهد تا به شکوفایی برسند و در ازای آن نیز، از این واحدها خدمات مناسب بخواهد.
رییس کمیسیون تخصصی گردشگری و نمایشگاهی اتاق بازرگانی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار