چگونه سرانه تخت بیمارستانی آذربایجان غربی شاخص های توسعه را جابه جا کرد؟ + فیلم

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۶
در این گزارش بررسی می شود چگونه احداث بیمارستان های ۲۵۰ تخت خوابی آیت الله خویی، ۶۴ تخت خوابی تکاب، ۴۵۰ تخت خوابی شهید بهشتی، ۶۰۰ تخت خوابی ارومیه، ۳۵۰ تخت خوابی مهاباد و ۳۰۰ تخت خوابی فوق تخصصی زنان ارومیه شاخص های توسعه استان را جابجا خواهند کرد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه ، آذربایجان غربی یکی از استان هایی است که پروژه های بیمارستانی زیادی دارد که هرکدام از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند ولی طولانی شدن پروسه احداث این پروژه ها سبب شده است خدمات درمانی و بهداشتی لازم به افراد ارائه شود.
حوزه سلامت دربردارنده اصلی ترین نیازهای جامعه بوده و شامل تمامی موارد تأمین، حفظ و ارتقای سلامت است و به دلیل ارتباط با مردم و شاخص اصلی کور از اهمیت زیادی برخوردار است ولی متأسفانه این استان سابقه پرباری در پروژه های نیمه تمام دارد.
بعضاً به رغم تلاش برخی مسئولان در این حوزه نیز مسائلی مانند نبود اعتبارات کافی و بی توجهی به این چنین موضوع مهمی و تورم در کشور راکد ماندن پروژه های بیمارستانی را در پی دارد ولی اگر این طرح ها به سرانجام مورد نظر برسد در افزایش شاخص سلامت استان و همچنان در اقتصاد کشور تأثیر بسزایی دارد.
چندی پیش به سبب نبود تخت بیمارستانی کافی و دیگر موارد شاخص سلامت استان 8 دهم تا یک در هزار بود ولی در سال های اخیر با افتتاح برخی پروژه های بیمارستانی و کلینیک های تخصصی در آذربایجان غربی سبب شد این شاخص به یک و نیم در هزار ارتقا پیدا کند.
البته باید این را نیز در نظر داشت که این استان به سبب داشتن 967 کیلومتر مرز مشترک با چند کشور همواره پذیرای افراد از دیگر کشورها است که برای استفاده از خدمات درمانی و بیمارستانی آذربایجان غربی را انتخاب می کنند و این اتفاق نیازمند وجود بستر مناسب، افراد متخصص برای ارائه خدمات به این افراد است.
بیمارستان هایی مانند 250 تخت خوابی آیت الله خویی، 64 تخت خوابی تکاب، 450 تخت خوابی شهید بهشتی، 600 تخت خوابی ...

سرخط اخبار