آیت الله سبحانی: وضعیت حجاب در قم اصلاح شود

برترینها پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۳
یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه وضعیت کنونی حجاب در قم در شأن این شهر نیست، افزود: از آنجایی که شهر مقدس قم آشیانه اهل بیت(ع) است بنابراین باید وضعیت حجاب در این شهر اصلاح شود.

خبرگزاری مهر: آیت الله العظمی جعفر سبحانی بعد از ظهر پنج شنبه در سلسله مباحث تفسیر قرآن کریم که در مدرسه علمیه حجتیه برگزار شد، بیان کرد: انقلاب اسلامی از ارزش و اهمیت بسیاری برخوردار است.
وی هدف انقلاب را حاکمیت اسلام بر کشور دانست و افزود: فشارهای دشمن بر کشور زیاد است که در این شرایط باید صبور و مقاوم باشیم تا بتوانیم در برابر مشکلات به پیروزی دست یابیم.
این مفسر قرآن با بیان اینکه با مقاومت و صبر ما در برابر مشکلات، دشمن به اهداف شوم خود نخواهد رسید، گفت: دشمن در کشور نفوذ فرهنگی داشته است که از جمله می توان به وضعیت حجاب در شهر مقدس قم اشاره کرد.
وی با بیان اینکه وضعیت کنونی حجاب در شهر قم در شأن این شهر نیست، افزود: از آنجایی که شهر مقدس قم آشیانه اهل بیت (ع)، ام القرای اسلام و خاستگاه انقلاب اسلامی است بنابراین باید وضعیت حجاب در این شهر اصلاح شود.
آیت الله سبحانی بیان کرد: متأسفانه عده ای بدخواه انقلاب عده ای را برای رفت و آمد با حجاب نامناسب در خیابان های شهرهای مذهبی اجیر کرده اند تا موجب تهاجم فرهنگی در کشور شوند.
وی با بیان اینکه این بدحجابی ها مربوط به بانوان اصیل قمی نیست، افزود: دشمن امروزه علاوه بر ایجاد مشکلات اقتصادی در کشور به دنبال توطئه های فرهنگی نیز است.
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه ۵۷ سوره توبه افزود: ایمان انسان باید حقیقی باشد، ایمان منافقان زبانی بوده و صرفاً برای انگیزه های مادی است.
در کشور ایران باید همه چیز حول محور اسلام باشد
وی با بیان اینکه در کشور ایران باید همه چیز حول محور اسلام باشد، افزود: نباید وضعیت اقتصادی کنونی را که دشمن برای ما فراهم آورده است مبنای رضایت از جمهوری ...