آذربایجان شرقی| نهاد مستقلی برای رسیدگی به مسائل جوانان نداریم

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۴
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: هدفمان این است که مباحث جوانان به صورت تخصصی تر و متمرکزتر پیگری شود. در کمیسیون اجتماعی به این موضوع رأی دادیم و امیدوارم در مجلس نیز رأی بیاورد. در حال حاضر نهاد مستقلی برای رسیدگی به مسائل حوزه جوانان نداریم.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز ، زهرا ساعی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس اسلامی در مراسم معرفی برترین های جشنواره حضرت علی اکبر (ع) اظهار داشت: جوانان آذربایجان در تمام عرصه ها پیشتاز و افتخارآفرین بوده اند. امیدوارم بتوانیم از ظرفیت های خوبمان در کشور استفاده کنیم. از جمله کشورهایی هستیم که جمعیت جوان زیادی داریم که سرمایه ما هستند. 35 درصد جمعیت ما بین 15 تا 29 سال هستند که ظرفیت ویژه ای برای پیشرفت و توسعه کشور محسوب می شود که باید به آن توجه کرد.
وی در رابطه با تشکیل فراکسیون جوانان در مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت هایی که در مجلس دیدیم، فراکسیون جوانان را حدود دو سال قبل تشکیل دادیم. نمایندگان این دوره از مجلس جوان تر شده و فضای پویاتری در مجلس حاکم است. با توجه به مطالباتی که جامعه جوانان داشتند، دیدیم که باید با دید خاص تری به این قشر نگاه کنیم.
ساعی ادامه داد: بر همین اساس فراکسیون جوانان کارش را شروع کرد و در دو سال کذشته از جمله قوانین خوبی که توسط آن پیگیری شده و به تصویب رسید، قانون منع به کارگیری بازنشستگان بود که با هدف ایجاد تحول در نظام مدیریت کشور با رأی بالای همکاران در مجلس تصویب شد.
وی افزود: برای پیشکسوتان احترام ویژه ای قائل هستیم و از تجربه آن ها استفاده می کنیم. اما در کشورهای پیشرفته میدان را برای جوان ترها باز می کنند تا وارد عرصه مدیریتی شده و از فکر، ایده و تخصص آن ها استفاده کنند. در تاریخ معاصر کشور ما نیز جوانان اتفاقات مهمی از جمله پیروزی انقلاب، دوران دفاع مقدس، عرصه های مختلف علمی، سیاسی، اجتماعی و... رقم زده اند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و ...