دانشگاه آزاد می تواند پایه تحول اقتصاد به سمت اقتصاد دانش بنیان باشد

ایسنا پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۴

به گزارش ایسنا، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاهی که امروز در سالن همایش کتابخانه دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی ثمره تلاش همه افرادی است که در طول سالیان گذشته زحمات فراوانی را متحمل شدند و در حال حاضر این دانشگاه در اختیار شماست.
وی خاطرنشان کرد: از حضور مؤثر دکتر طهرانچی در دانشگاه آزاد اسلامی تشکر می کنم که علیرغم همه مشکلات، حرکت جدیدی را آغاز کرد و درصدد تغییر جهت گیری این دانشگاه است.
دکتر ستاری با بیان اینکه حوزه علم و فناوری بیش از هر چیزی احتیاج به نگاه های غیرسیاسی دارد، گفت: این حوزه اقتدار کشور است و جریانات سیاسی نباید به آن ورود کنند. حرکت کشور نیز باید بر همین اصول باشد.
پژوهش مؤثر به تولید محصول و حل مشکلات جامعه منجر خواهد شد
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه پژوهش دارای دو بخش تجاری سازی و مغز دانش است، خاطرنشان کرد: در هیچ جای دنیا خروجی دانشگاه، تولید محصول نیست، بلکه محصول حاصل پژوهشی است که بخش خصوصی در آن سرمایه گذاری می کند. از این رو این مسئله دارای اهمیت است و باید در دانشگاه ها به آن توجه ویژه شود. پژوهش مؤثر پژوهشی است که محصول تولید کرده و مشکل مردم را حل کند. پژوهشی که به تولید محصول منجر نشود فایده چندانی نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه دانشگاه های کشور نباید به پول دولت و شهریه دانشجو متکی باشند، گفت: در صورت وابستگی دانشگاه ها به منابع مالی، سقف پرش آنها محدود خواهد شد. دانشگاه های برتر دنیا درآمد خود را از فعالیت های دانش بنیان کسب می کنند و تنها درصد کمی از درآمد، به شهریه اختصاص ...

سرخط اخبار