دانشمندان اعلام کردند با یک اقدام ساده می توان خطر ابتلا به کرونای شدید در فرد را کاهش داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
ویروس کرونا مرگبارترین همه گیری جهان را در قرن ۲۱ میلادی رقم زده است. محققان به طور گسترده در حال مطالعه بر روی این ویروس و تلاش برای کشف عواملی هستند که فرد را مستعد ابتلا به کرونای شدید می کند.
متخصصان تاکید دارند افرادی که دارای بیماری های زمینه ای بوده و به طور همزمان به چند بیماری مختلف مبتلا هستند به طور طبیعی در برابر کووید ۱۹ آسیب پذیری بیشتری دارند و مستعد ابتلا به کرونای شدید هستند. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا اعلام کرده است چاقی یکی از مواردی است که می تواند فرد را در برابر کرونا آسیب پذیر کند. تحقیقات نشان داده است افرادی که از چاقی و اضافه وزن رنج می برند ۳ برابر دیگران احتمال دارد پس از ابتلا به کووید ۱۹ به دلیل وخامت شرایطشان در بیمارستان بستری شوند.
دانشمندان می گویند خبر مسرت بخش برای افراد چاق این است که کاهش وزن در آن ها نه تنها باعث کاهش خطر ابتلا به کرونای شدید می شود، بلکه خطر بیماری های خطرناکی همچون بیماری های قلبی، دیابت و سرطان را نیز در آن ها کاهش می دهد. از همین رو، متخصصان تاکید دارند افراد برای کاهش خطر ابتلا به کرونای شدید باید سبک زندگی خود را تغییر دهند.
متاسفانه با صنعتی شدن جوامع، سبک زندگی افراد به سمت کم تحرکی (کاهش مصرف انرژی) و در عین حال مصرف غذا های پر کالری (دریافت انرژی زیاد) حرکت کرده و همین امر منجر به چاقی گسترده در جامعه شده است. با تغییر سبک زندگی می توان به راحتی علاوه بر کاهش خطر ابتلا به بیماری ها، از اندامی زیبا و متناسب برخوردار بود.
مهم ترین و اساسی ترین مورد درباره سبک زندگی و تلاش برای کاهش وزن، موادی است که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار