سازنده آهنگ فیلم «نابخشوده» کلینت ایستوود که در ۲۰ فیلم با این کارگردان همکاری کرده بود، در ۹۰ سالگی درگذشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، لنی نیهاوس که در مسیر حرفه ای ۶۰ ساله خود در عرصه موسیقی از همراهی کردن استن کنتون هنرمند جاز و پاپ آمریکایی به آهنگسازی فیلم های کلینت ایستوود رسید، در ۹۰ سالگی در کالیفرنیا از دنیا رفت.
نیهاوس آهنگساز بیش از ۲۰ فیلم ایستوود بود. از جمله آثار سینمایی او می توان به موسیقی متن اوریجینال فیلم وسترن «نابخشوده» اشاره کرد که برنده جایزه اسکار بهترین فیلم سال شده بود. او همچنین سازنده وسیقی متن فیلم بیوگرافیکی «پرنده» درباره چارلی پارکر و فیلم درام «پل های مدیسون کانتی» بود.
نیهاوس و ایستوود یکدیگر را سال ۱۹۵۳ در کالیفرنیا در حالی دیدند که هر دو طی دوران تنش های کره در ارتش حضور داشتند. نیهاوس در یکی از کلوب های پایگاه نظامی موسیقی جاز می نواخت و آنجا با ایستوود آشنا شد.
پیش از ارتش او مدت ها ساکسیفون آلتو می نواخت و بعدها به ساختن موسیقی روی آورد و به این ترتیب همراه استن کنتون معروف شد. او سال ۱۹۵۱ به بند کنتون ملحق شد و بعد از مدتی جدایی دوباره در سال ۱۹۵۴ به آن پیوست. او خودش تخمین می زد که بیش از ۱۰۰ آهنگ برای گروه موسیقی کنتون نوشته است.
وی همچنین با گروه خودش شش آلبوم ضبط کرد که در دهه پنجاه میلادی از موسیقی جز مدرن بهره می برد. در اواخر آن دهه او با جری فیلدینگ آهنگساز فیلم و تلویزیون آشنا شد و با او شروع به کار کرد که از جمله آثارش می توان به موسیقی سریال های تلویزیونی از جمله «قهرمانان هوگان» و «مک میلان و همسر» اشاره کرد.
چند سال پس از مرگ فیلدینگ در سال ۱۹۸۰ نیهاوس شروع به کار با ایستوود کرد که نخستین پروژه مشترک آن ها برای فیلم سال ۱۹۸۴ یعنی «طناب سفت» بود. بعد از آن وسترن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری