دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی به مناسبت چهلم حاج قاسم سلیمانی گفت، آمریکا مسئول همه جنگ ها در منطقه است و مردم باید در همه حوزه ها و در همه اشکال مقاومت، به مقابله برخیزند، چون راهی جز مقاومت همه جانبه مقابل این طاغوت نیست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، حزب الله لبنان امروز یکشنبه برای بزرگداشت شهداء مقاومت لبنان سید عباس موسوی، شیخ راغب حرب و حاج عماد مغنیه و همچنین در چهلم شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و همراهانشان مراسم یادبودی برگزار و «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان، در بخشی از این مراسم سخنرانی کرد.
نصرالله در ابتدا یاد شهدای مقاومت را که در چنین روزهایی به شهادت رسیدند گرامی داشت و از شهدای اخیر مقاومت یعنی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان تمجید کرد.
نصرالله در این سخنرانی، ترور شهید حاج قاسم و همراهانش و اعلام طرح معامله قرن را دو جنایت جدید آمریکا دانست که منطقه و مقاومت را وارد مرحله جدید کرده است. نصرالله گفت، طرح معامله قرن، طرحی اسرائیلی است که دولت کنونی آمریکا آن را بر عهده گرفته و سنگ اساس برای مقاومت مقابل آن، مردم فلسطین هستند که باید از هر طریق ممکن مقابل آن ایستاد. وی گفت که هدف این طرح، از بین بردن حقوق و آرمان فلسطین است. او گفت که از جانب موضع برخی کشورهای عربی که گفته اند برخی نقاط این طرح قابل بررسی است، آغاز تسلیم و سازش است.
نصرالله ترور شهید قاسم سلیمانی را جنایتی در خدمت جنایت معامله قرن دانست و گفت، هر دو جنایت هم در خدمت طرح استعماری و سلطه جویی آمریکا و اسرائیل بر منطقه و مقدسات است.
نصرالله مسئولیت همه جنگ های ایجاد شده در منطقه از سال ها پیش تاکنون که آخرین آن جنگ داعش بود را بر عهده آمریکا دانست و گفت، مسئولیت این امر با دولت های آمریکاست و باید کل مقاومت و مردم منطقه برای مقابله با آمریکا صرفا به مقاومت مسلحانه بسنده نکنند و در همه حوزه ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار