مرور آماری بر دوران کاپیتان جاودانه منچسترسیتی

برترینها یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۷
ونسان کمپانی بعد از 11 سال، به دوران حضور خود در منچسترسیتی پایان داد.

وبسایت نود: به نقل از اومنی اسپورت، ونسان کمپانی کاپیتان 33 ساله منچسترسیتی یک روز بعد از تکمیل سه گانه داخلی سیتیزن ها، اعلام کرد که به دوران 11 ساله حضور خود در اتحاد پایان داده و به عنوان بازیکن-مربی به آندرلخت بازخواهد گشت.
این بازیکن 33 ساله که در سال 2008 و از هامبورگ رهسپار منچسترسیتی شد، به سرعت به یکی از چهره های کلیدی این باشگاه بدل شد و بعد از تنها 3 سال، با جلب اعتماد روبرتو مانچینی بازوبند کاپیتانی این باشگاه را به بازو بست. در این دوران سیتی از تیمی متوسط-و حتی ضعیف- به یکی از مدعیان ثابت قهرمانی در لیگ برتر تبدیل شد.
اگرچه حسرت فتح لیگ قهرمانان اروپا با سیتی تا ابد همراه کمپانی خواهد بود، اما او اتحاد را با 4 قهرمانی لیگ برتر، 2 جام حذفی و 4 جام اتحادیه ترک خواهد کرد.
به این بهانه، نگاهی خواهیم داشت به آمار و ارقام دوران حضور کمپانی در منچسترسیتی از نگاه اوپتا:
10: از زمان حضور کمپانی در سیتی در سال 2008، سیتی با کسب 10 جام بیش از هر تیم انگلیسی دیگری موفق به کسب افتخار شده است. (بدون در نظر گرفتن جام خیریه) البته 2008 همان سالی بود که شیخ منصور بن زاید آل نهیان سیتی را خرید و گام های اولیه را برای ساختن یک تیم قدرتمند برداشت.
360: کمپانی در 11 سال 360 بار پیراهن سیتی را در تمامی رقابت ها به تن کرد و اگر مصدومیت ها نبود، این عدد قطعا فراتر هم می رفت. او در فصل 11-2010 با انجام 50 بازی در تمامی رقابت ها، پرکار ترین فصل خود را در طول این سال ها پشت سر گذاشت.
119: این آمار مایه مباهات هر مدافعی خواهد بود. سیتی در بازی هایی که کمپانی را به همراه داشت 119 بار کلین شیت کرد که این یعنی تقریبا در هر 3 ...

سرخط اخبار