سخنگوی وزارت کشور گفت: شهرداری های کشور موظف هستند نسبت به مدیریت پسماندهای بیمارستانی با رعایت پروتکل های بهداشتی به منظور جلوگیری از ادامه چرخه شیوع بیماری کرونا اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با تشریح برخی از مصوبات کارگروه ملی مشارکت های مردمی مقابله با بیماری کرونا، از جمع آوری و ساماندهی کمکهای مالی خیرین برای تهیه امکانات و تجهیز بیمارستانهای کشور بر اساس اولویت های وزارت بهداشت خبر داد و اظهار کرد: وزارت بهداشت مکلف شده است در اسرع وقت از طریق تشکیل کمیته نیازسنجی نسبت به شناسایی نیازهای بیمارستان ها اقدام کرده و با همکاری مجمع خیرین سلامت، کمک های مالی خیرین را به منظور تهیه ملزومات و تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ها جمع آوری کند.
وی در ادامه افزود: تشکل های غیردولتی و سازمان های مردم نهاد برای ایجاد پویش های مردمی به منظور مقابله با ویروس کرونا به صورت فعال کار خود را آغاز کرده اند.
معاون هماهنگی وزارت کشور از همکاری این وزارتخانه با جمعیت هلال احمر بمنظور معرفی موسسات خیریه به عنوان معین هر بیمارستان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح بخشی از نیازهای بیمارستان های تهران از طریق موسسات خیریه معین تامین خواهد شد.
سامانی با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت به عنوان محور جذب و هماهنگی خیرین استانی تعیین و معرفی شده است، افزود: کمیته ساماندهی محلات در سطح شهر تهران و شهرستانها به منظور برنامه ریزی های لازم برای جذب و هماهنگی خیرین تشکیل خواهد شد.
معاون هماهنگی وزارت کشور اقناع سازی عمومی را عنصر اصلی مشارکت پذیری مردم دانست و تصریح کرد: سمن ها و مجمع ملی جوانان مکلف شده اند با فعال سازی ظرفیت سازمان های مردم نهاد در سطح کشور جهت ایجاد پویش های مردمی به منظور اقناع و توجیه افکار عمومی برای عدم خروج از منازل اقدام کنند.
سخنگوی وزارت کشور یادآور شد: وزارت فرهنگ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار