رئیس مجلس گفت: مردم باید با حضور پرشورتر و انتخاب صحیح، کارآمدی نهاد مجلس را افزایش دهند و همچنین با پیام قدرتمندی از این طریق آمریکایی هایی را خم کنند تا آنها مسیر خود را تغییر دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه) با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات روز جمعه گفت: دو موضوع در مورد انتخابات پیش رو مطرح است که باید به آنها توجه کرد؛ نخست اینکه اصولاً نهادهای جمهوری اسلامی ایران به وسیله انتخابات شکل می گیرد و کارآمدی آنها به دو موضوع بستگی دارد.
وی افزود: نخستین موضوع داشتن پشتوانه رأی قوی است که اهمیت زیادی دارد، چراکه سبب می شود این نهادها بتوانند با قوت و قدرت بیشتری به حل مشکلات بپردازند.
لاریجانی با بیان اینکه هر چه پشتوانه رأی نهادهای حکومتی ضعیف تر باشد، به طور طبیعی قدرت نفوذ و تأثیر آنها در کارها کاهش می یابد، ادامه داد: اگر قصد ما حل مشکلات کشور است که در شرایط فعلی پیچیدگی های مختلفی دارد، باید پشتوانه نهادهای دموکراتیک نیز قوی شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه افرادی که در انتخابات پیش رو انتخاب می شوند، همان طور که مقام معظم رهبری فرموده اند باید متدین باشند، افزود: خداترس بودن در اینکه افراد به مصالح ملی توجه کنند بسیار مؤثر است و ویژگی سرزندگی و انقلابی بودن افرادی که انتخاب می شوند، در اینکه انقلاب به حیات خود ادامه دهد، تأثیرگذار است.
وی کاردان و باتدبیر بودن، توجه به مصالح کشور و شناخت موضوعات اساسی کشور را از دیگر ویژگی هایی عنوان کرد که مردم باید در انتخاب منتخبان خود به آن توجه کنند و ادامه داد: البته ممکن است همه افرادی که انتخاب می شوند متخصص نباشند، اما این ظرفیت را داشته باشند که از دیدگاه متخصصان استفاده کنند.
وی با بیان اینکه رأی قوی به نهادهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار