رئیس جمهور با اشاره به روند نزولی ابتلا به کرونا از روز گذشته گفت: اجرای مدل قرنطینه چینی در ایران و در هیچ کشوری قابل اجرا نبود.
به گزارش راسخون ؛ حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: مردم خانه را برگزیدند و رفتن به طبیعت را برای یک فرصت مناسب آینده گذاشتند. باز هم باید از مردم خوب و عزیزمان سپاسگزاری و تشکر کنیم که هم در مراسم آغاز سال و تعطیلات نوروزی و هم در مراسم پایان تعطیلات نوروزی همه دستورالعمل های بهداشتی را مورد مراعات قرار دادند و امروز در آمار مبتلایان به این ویروس خطرناک در اکثر استان ها سیر نزولی را مشاهده می کنیم البته دیروز که آمار استان ها را می خواندم، آمار همه استان ها سیر نزولی بود و این برای من بسیار خوشحال کننده بود که مسیری که پزشکان، متخصصان و مردم ما انتخاب کردند یک مسیر درست بوده است. تصمیمات بسیار خوبی دولت و ستاد ملی کرونا اتخاذ کرد.
وی گفت: اولین جلسه ای که به ریاست خود من در این روزها تشکیل شد مربوط به ۶ اسفند است. اولین جلسه ستاد ملی کرونا را برگزار کردیم و در همان جلسه برای فاصله اجتماعی و دعوت مردم به لغو سفرهای نوروزی تصمیم گیری کردیم. علاوه بر این استانداران اعلام کردند امکاناتی که سال های پیش در اختیار مسافران قرار می دادند امسال دیگر قادر نیستند آن امکانات را در اختیار آنها قرار دهند، بسیاری از مراکز دیدنی، تفریحی، مدارس و دانشگاه ها تعطیل اعلام شد و این دعوت مسئولین از مردم به خوبی اجابت شد.
رئیس جمهور گفت: امروز وزیر راه اعلام کرد مسافرت مردم توسط قطار ۹۴ درصد، اتوبوس ۷۵ درصد، هواپیما ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده و اساسا به طور کلی در همان روزهای اول فروردین هم مسافرت کاهش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار