حقوق های نجومی خارج از ضابطه در دستگاه های اجرایی وجود دارد

موج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴

عضو کمیسیون مشترک اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری مجلس گفت: متاسفانه حقوق های چند ده میلیونی خارج از ضابطه، خارج از عرف شرعی و انقلابی در دستگاه ها وجود دارد که از هر حیث مخدوش بوده است.
به گزارش خبرگزاری موج، عباس گودرزی عضو کمیسیون مشترک اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آخرین وضعیت اصلاح این قانون اظهار کرد: در روزهای اخیر جلسه ای با حضور مسئولانی از قوه قضائیه، دیوان عدالت اداری، دیوان محاسبات، سازمان تامین اجتماعی، سازمان امور استخدامی و همچنین کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس جهت نهایی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری برگزار شد.
وی افزود، البته پیش از این اعلام شد که این قانون دائمی شده اما روند اصلاح آن همچنان در کمیسیون مشترک اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری در حال پیگیری است.
به گفته این نماینده مجلس، طبق مصوبه این جلسه نیرو های انسانی در دستگاه های اجرایی در مشاغل حاکمیتی و غیر حاکمیتی صرفا باید رسمی و پیمانی باشند، بر این اساس چیزی به عنوان نیروی قراردای نخواهیم داشت و نیروی شرکتی فقط برای امور موقت، غیر حاکمیتی و غیردائم به کار گرفته شوند. به این ترتیب وضعیت تبعیض موجود آمیز در دستگاههای اجرایی جمع خواهد شد.
وی افزود، بر اساس مصوبه دیگر این جلسه تمام پرداخت ها اعم از مستمر و غیر مستمر باید سقف و کف مشخص داشته و پرداخت خارج از آن مشمول مجازات خواهد بود.
گودرزی گفت: متاسفانه حقوق های چند ده میلیونی خارج از ضابطه، خارج از عرف شرعی و انقلابی در دستگاه ها وجود دارد که از هر حیث مخدوش بوده اما متاسفانه سبقه قانونی به آن داده شده است. یعنی یک اختیاراتی به مقام ارشد دستگاه داده شده که او ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار