مستند زندگی حضرت امام خمینی (ره) با نام " سطر اول" تا بیست سالگی ایشان از شبکه آفتاب به زودی ساخته و پخش خواهد شد.

به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز اراک ؛ این مستند فاخر برای اولین بار با هدف معرفی چهره های تاثیرگذار، ماندگار، انقلابی و مذهبی در استان تهیه و پخش می شود .
تعدادی از مدیران و مسئولان صدا و سیمای شبکه آفتاب صبح امروز جهت مشاوره و نظرخواهی و تصمیم نهایی با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفت وگو کردند.
آیت الله دری نجف آبادی در دیدار با عوامل ساخت فیلم مستند امام راحل(ره) گفت : امام راحل در برابر دیکتاتوری و امپراطوری شرق و غرب که بر عالم حکمفرما بودند ایستاد و نظام اسلامی را به پیروزی رساند.
وی گفت: امام خمینی (ره) تنها برای رضای خدا و نجات مردم از ظلم، استبداد و طاغوت قیام کرد و به همین خاطر در دنیا چهره ای ماندگار شد.
امام جمعه اراک در ادامه افزود: اندیشه های امام (ره) باید به نحو شایسته به نسل جوان منتقل شود و جامعه اکنون بیش از هر زمان دیگر نیازمند آن است.
آیت الله دری نجف آبادی تاکید کرد: ساخت فیلم مستند امام خمینی(ره) باید با بیان تمامی دوران زندگی ایشان در کمره خمین، تحصیل در حوزه های علمیه اراک و قم، زندگی در ترکیه، نجف، فرانسه و تهران همراه باشد که این مهم مستلزم مطالعه دقیق ابعاد زندگی و شخصیت وی است.
وی اظهارداشت: ساخت فیلم مستند زندگی امام خمینی(ره) اقدام شایسته ای است که تمامی دستگاه ها حتی در سطح ملی به خصوص صدا و سیمای مرکز باید برای تهیه آن مشارکت گسترده داشته باشند.

سرخط اخبار