چرا تصویر بین الحرمین کربلا در گوگل ارث به روز رسانی نمی شود؟

به گزارش سراج24 ، چندی پیش و در گروه تخصصی کارآگاهی در وب سایت اوسینت دات آی آر در تلگرام، سوال جالب توجهی مطرح شد. یکی از اعضای گروه در هنگام استفاده از تصاویر ماهواره ای گوگل در نرم افزار GoogleEarth متوجه قدمت غیرمعقول تصاویر مربوط به شهر کربلا و به طور خاص منطقه بین الحرمین در این شهر شده بود. ادعایی که صحت داشت و با اندکی بررسی مشخص می شد آخرین عکس ماهواره ای گوگل از حرم امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) مربوط به سال ۲۰۰۴ است! یعنی ۱۵ سال پیش… آیا عمد خاصی در کار است و گوگل در حال سانسور این منطقه است؟؟
GoogleEarth یا به فینگلیش گوگل ارث، یکی از سرویس های گوگل برای نمایش تصاویر ماهواره ای است. البته این سرویس محدود به زمین نیست و در صورتی که نیاز به آدرس دهی داشته باشید، ماه و مریخ را هم نمایش می دهد! اما طبق آنچه در منابع گفته می شود، گوگل به طور متوسط هر ماه نقشه هایش را به روز می کند. هر چند به نظر این برای همه مکان ها نیست و استثناهایی هم وجود دارد.
گوگل معمولا زحمت به روزرسانی مستمر تصاویر مناطق دورافتاده، خالی از سکنه یا کم مراجعه را به خود نمی دهد و این چندان هم غیرمنطقی نیست؛ اما وقتی این موضوع را در کنار این نکته که هر سال و فقط در ایام اربعین، نزدیک به ۲۰ میلیون نفر به کربلا سفر می کنند می گذاریم، به نظر می رسد که موضوع عدم به روزرسانی تصاویر کربلا نیاز به بررسی بیشتر پیدا می کند.
تصویر ۱ – تصویر ماهواره ای گوگل ارث از کربلا. به تاریخ تصویر پایین صفحه توجه کنید.
به این ترتیب چند سوال برایمان پیش آمد:
آیا واقعا گوگل تصویر جدیدتری از کربلا ندارد؟
آیا مکان های دیگری هم هستند که گوگل اینطور به روز نکرده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار