مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه شب با ۲ دیدار آغاز می شود.

به گزارش ایسنا، لیگ قهرمانان اروپا دوباره پس از دو ماه از سر گرفته می شود. در نخستین شب اتلتیکو مادرید به مصاف لیورپول، مدافع عنوان قهرمانی می رود و دورتموند با پاری سن ژرمن بازی می کند. در حالی اوج هیجان در شهرهای مادرید و دورتموند برقرار است که هر چهار تیم نسبت به دو ماه قبل در شرایط متفاوتی برابر هم قرار خواهند گرفت.
اتلتیکو مادرید – لیورپول
اتلتیکو، تیم چهارم لالیگا در واندا متروپولیتانو میزبان یکی از آماده ترین تیم های اروپایی و صدرنشین کنونی لیگ برتر انگلیس است. با این حال دو تیم سابقه خوبی در لیگ قهرمانان اروپا داشتند. قرمز سفیدپوشان در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ به فینال صعود کردند و لیورپول در دو سال گذشته نیز به دیدار نهایی راه یافت و توانست در سال ۲۰۱۹ جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
دو سال است که تیم انگلیسی در مجموع دیدار رفت و برگشت شکست نخورده و این در حالی است که اتلتیکو پارسال در مرحله یک هشتم نهایی مغلوب یوونتوس شد و از صعود به دور بعد باز ماند.
روخی بلانکو از نیمه نهایی لیگ اروپا ۱۰-۲۰۰۹ با لیورپول روبرو نشده است. در آن زمان اتلتیکو به لطف گل زده در خانه حریف به فینال صعود کرد. دیدار رفت با پیروزی یک بر صفر تیم مادریدی به پایان رسید و در بازی برگشت لیورپول ۲ بر یک حریفش را شکست داد.
پیروزی ۲ بر صفر اتلتیکو مقابل یوونتوس در دیدار رفت یک هشتم نهایی فصل گذشته رکورد شکست ناپذیری تیم مادریدی را در خانه و در بازی های حذفی بهتر کرد. قرمز و سفیدپوشان در ۱۳ بازی مغلوب نشده اند و هشت پیروزی و پنج تساوی به دست آورده اند. این تیم در ۱۲ میزبانی برابر تیم های انگلیسی تنها یک بار مغلوب شده که این اتفاق در سال ۲۰۱۷ برابر چلسی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار