ایرنا نوشت: صفحه اینستاگرامی «کرونا_جان_سلام» حاوی نامه های پراکنده و دلنوشته های مردمی است که در این روزها بیش از هرچیز نگران و درگیر رویارویی با ویروس کرونا شدند. قرار است این نامه ها علاوه بر انتشار در اینستاگرام بعدها و درقالب کتابی با درج نام نویسندگان به چاپ برسد.

این روزها که مردم ما در یکی از تلخ ترین شرایط قرار دارند و عزیزترین گوهر هستی خود و عزیزان شان در معرض تهدید و آسیب جدی قرار دارد، همچنین نگرانی هایی در روند تشخیص به موقع و پیشگیری از گسترش غیر منتظره ویروس و بیماری کرونا و آسیب های غیر قابل جبران آن بر جای مانده و می ماند، هنرمندان و فعالان اجتماعی با انجام اقدامات مختلف در تلاشند که علاوه بر آگاهی رسانی در خصوص ابعاد مختلف این ویروس، به فرهنگ سازی مردم و تشویق آنها در به خانه ماندن مبادرت ورزند و هر شخص بنابر تخصص و سلیقه خود به راهی برای ارتباط با مردم و پرکردن اوقات فراغت و شکستن ایام سخت و سرد قرنطینه تلاش می کند.
در این میان و در هنگام رصد اینستاگرام با صفحه ای روبرو شدیم که نگاه و رویکرد ساده اما متفاوتی با ماهیت ویروس کرونا داشت و ایده پردازان این صفحه که به تازگی شکل گرفته سعی کرده اند با نگاهی نو و البته عمیق به برقراری ارتباط بیشتر مردم با ویروس کرونا در جهت کاهش استرس و نگرانی ناشی از شیوع آن بپردازند.
آرزو نیک پور ادمین این پیج و از طراحان اصلی نامه نگاری درباره ایده شکل گیری این صفحه ابراز داشت: ایده جمع آوری نامه هایی به نام «کرونا جان سلام» در جلسه ای جهت بررسی اثر اکوسیستم بر زندگی جمعی و فردی انسان در زمین به همراه متخصصین محیط زیست شکل گرفت و ما سعی داشتیم دنبال راه حلی بگردیم تا مردم رو با این ویروس که در ظاهر ظالم و خطرناک اما در باطن مفید و موثر برای ادامه بقای زمین به نظر می رسد به صلح برسانیم. در واقع به این نتیجه رسیدیم برای آگاهی بخشی هرچه بیشتر و بهتر مردم را تشویق کنیم که با این ویروس به شکلی دوستانه وارد گفتگو شوند.
نیک پور درباره اهداف ...

سرخط اخبار