مصوبه جدید دولت برای رتبه بندی معلمان با ابهاماتی همراه است و هم اکنون برخی معلمان می گویند با حذف ضریب تعجیل، نه ارتقای رتبه داشتند و نه افزایش حقوق!

به گزارش تسنیم ؛ رتبه بندی معلمان پس از مدت ها رفت وآمد به دولت، سرانجام شامگاه یکشنبه سوم آذر در هیئت دولت به تصویب نهایی رسید؛ معلمان که سال ها در انتظار به ثمر نشستن رتبه بندی بودند، با ابلاغ مصوبه جدید دولت، متعجب هستند و انتقادات مختلفی را مطرح می کنند.
انتقادات نیز از جهات مختلف است، برخی می گویند سال ها منتظر اجرای رتبه بندی بودند اما آنچه از دولت بیرون آمد، "ترمیم حقوق" است تا رتبه بندی!
پیش از این مسئولان آموزش وپرورش در مصاحبه های مختلف خبر دادند با اجرای رتبه بندی، حقوق معلمان 200 تا 700 هزار تومان افزایش خواهد یافت که میانگین این افزایش 420 هزار تومان است، اما حالا با تدوین احکام رتبه بندی معلمان مشخص شد این پیش بینی ها چندان دقیق از آب در نیامد و برخی معلمان که با حساب حرف مسئولان منتظر افزایش حقوقی از 200 تا 700 هزار تومان بودند، نه تنها این رقم برایشان محقق نشده است بلکه رتبه آنها یک درجه هم تنزل یافته است.
بحث رتبه بندی کارکنان اداری و گذاشتن آنها در دو راهی بازگشت به مدرسه و استفاده از مزایای طرح رتبه بندی یا ماندن در ادارات و چشم بستن بر مزایای رتبه بندی از سایر مشکلات مصوبه جدید دولت است که برخی کارشناسان و نمایندگان معتقدند که این روند می تواند باعث رفتن نیروهای باتجربه از ادارات شود.
حالا ابهامات مصوبه جدید رتبه بندی به حدی زیاد شده است که معلمان سردرگم هستند و بارها این پرسش را مطرح می کنند این چه سبک از رتبه بندی بود که آنها هم تنزل رتبه پیدا کردند و از افزایش حقوق هم خبری نیست! البته هنوز پاسخ روشن و دقیقی از سوی مسئولان وزارت آموزش وپرورش درباره این ابهامات ارائه نشده است.
حذف ضریب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.