یک منبع آگاه گفت: سازمان نظام پزشکی در تلاش است تا بحث مالیات بر کارانه پزشکان را از ذیل قانون بودجه سال آینده خارج کند و این موضوع در جلسه شورای عالی اقتصادی سران قوا بررسی و درباره آن تصمیم گیری شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، یکی از راهکارهای جبران کسری بودجه 150 هزار میلیارد تومانی دولت، جلوگیری از فرارمالیاتی اقشار پردرآمد است که یکی از این مشاغل، گروه پزشکان است. طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس، رقم مالیات پزشکان 6700 میلیارد تومان محاسبه شده است ولی طبق آمارهای اعلام شده توسط سازمان امور مالیاتی میزان مالیات پرداختی آنها کمتر از 200 میلیارد تومان است.
در این راستا طبق قانون بودجه 98 پزشکان موظف به استفاده از دستگاه کارتخوان شده اند تا درآمدشان شفاف شده و از فرارمالیاتی این قشر جلوگیری شود. اما علیرغم تلاش های سازمان امور مالیاتی تاکنون بیش از 60 درصد پزشکان کارتخوان نصب نکرده اند.
نکته جالب اینکه تلاش جامعه پزشکی برای فرارمالیاتی به اینجا ختم نمی شود و پس از فشار افکار عمومی برای اخذ مالیات از پزشکان، حال این قشر در حال چانه زنی برای اخذ معافیت مالیاتی هستند. در این راستا، یک منبع آگاه به فارس خبر داد: برای بودجه سال آینده پزشکان به دنبال این هستند که کارانه خود را از مالیات معاف کنند. سازمان نظام پزشکی در تلاش است تا بحث مالیات بر کارانه پزشکان را از ذیل قانون بودجه سال آینده خارج کند و این موضوع در جلسه شورای عالی اقتصادی سران قوا بررسی و درباره آن تصمیم گیری شود.
این منبع آگاه افزود: به احتمال زیاد موضوع مالیات بر کارانه پزشکان شنبه هفته آینده در دستور کار شورای عالی اقتصادی سران قوا قرار می گیرد و احتمال معاف شدن کارانه پزشکان در این جلسه بسیار بالاست.
به گزارش فارس، پزشکان دانشگاه های علوم پزشکی علاوه بر دریافت حقوق خود که ماهانه به حساب آنها واریز می شود، مبلغی را نیز تحت عنوان کارانه دریافت می ...

سرخط اخبار