اکوفارس: رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: علی رغم باز و بسته شدن مکرر مرز های ایران و عراق صادرات کشورمان به عراق در جریان است.

به گزارش فارس، یحیی آل اسحاق درباره وضعیت تجارت ایران و عراق گفت: در روز های اخیر مرز های ایران و عراق دائما در حال باز و بسته شدن است؛ بنابراین روند صادرات ایران به عراق متناسب با وضعیت مرز ها گاهی تند و گاهی کند می شود، اما در مجموع صادرات کشورمان به عراق در جریان است.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه با توجه به وضعیت تولید در کشور عراق، این کشور بخشی از نیاز های کالا های مصرفی خود را از ایران تأمین می کند، گفت: اغلب کالا های مورد نیاز این کشور شامل محصولات غذایی و شوینده ها است.
وی اظهار داشت: باز و بسته شدن مرز ها و در نتیجه نوسان صادرات کالا های ایرانی به عراق علاوه بر اینکه مشکلاتی را برای صادرکنندگان ما به وجود آورده است، برای عراق هم مشکلاتی ایجاد کرده به طوری که آن ها در تأمین کالا های مورد نیاز خود تا حدودی دچار مشکل شده اند.
آل اسحاق بیان داشت: به دلیل نیاز هر دو کشور به برقراری روابط تجاری، ادامه روند صادرات ایران به عراق قطعی است، اما ملاحظات بهداشتی با توجه به شیوع ویروس کرونا منجر به مشکلاتی در خصوص صادرات ایران به عراق شده است.
وی افزود: البته باید به این نکته توجه داشت که کشور هایی وجود دارند که از توسعه روابط بین ایران و عراق خرسند نیستند و دائما با فضاسازی در صدد نشان دادن مشکلاتی در روابط تجاری بین ایران و عراق هستند و حتی با تحت فشار قراردادان مسؤولان عراقی از جمله مسؤولان گمرکات، بانک مرکزی و... تلاش می کنند تا روند تجارت بین دو کشور را دستخوش مسائل مختلف کنند.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: در حال حاضر مرز های اقلیم کردستان باز و صادرات ایران به عراق از طریق این مرز در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار