یک کلاهبردار حرفه ای که در پوشش پیش فروش آپارتمان، کلاه بیش از ۱۰۰شهروند مشهدی را برداشته بود، با پیگیری های ویژه مقام قضایی در دادسرای ناحیه ۶ مشهد دستگیر شد.

قدس آنلاین : مدتی پیش پرونده کلاهبرداری با شیوه پیش فروش آپارتمان که هر لحظه بر تعداد شکات آن افزوده می شد، با توجه به منطقه جغرافیایی وقوع جرم و اهمیت ماجرا در دادسرای ناحیه ۶ مشهد مطرح شد و پس از آن برای رسیدگی ویژه همانند برخی پرونده های حساس به شعبه ۶۰۵ بازپرسی ارجاع و در اختیار قاضی «مهدی عرب میستانی» قرار گرفت.
جولان کلاهبردار در غرب مشهد
با آغاز مراحل قضایی پرونده، بازپرس به این داده ها دست پیدا کرد که عامل این اقدام در بازه زمانی سال های ۹۴ تا ۹۶ با وجود نداشتن تمکن مالی برای اجرای پروژه های ساختمانی و تکمیل آن ها، در محدوده بولوار مجیدیه و میثاق اقدام به ساخت وساز و پیش فروش برخی واحدهای ساختمانی کرده بود. همچنین مشخص شد کلاهبردار این ماجرا در ادامه برای اجرا کردن نقشه کلاهبرداری از مردم شهر، دست به پیش فروش واحدهای مذکور می زند و در این زمینه بیش از ۱۰۰ نفر را سرکیسه و آپارتمان های نیمه کاره را با انعقاد قراردادهای غیررسمی به فروش رسانده است.
وی حتی برای آنکه اعتماد متقاضیان از بین نرود و همچنان بتواند پول بیشتری از مردم بگیرد، هنوز یک پروژه پیشرفتی را به خود نمی دید، کلنگ پروژه دیگری را می زد. این روش هم در چندین مقطع زمانی ادامه داشت و برخی از ساختمان ها اسکلتش پر پا نشده، اقدام مجرمانه ای دیگری صورت می گرفت.
این سلسله رفتار به جایی رسید که دیگر مجرم پرونده راهی برای ادامه کار و کلاهبرداری هر چه بیشتر در پیش نداشت و همین شد که یک شبه از مشهد متواری و زندگی مخفیانه ای را در پیش گرفت.
گلبهار خانه آخر فرار
کار به اینجا که رسید، بازپرس شعبه ۶۰۵ دادسرای ناحیه ۶مشهد با توجه به سرنخ های موجود دستور دستگیر متهم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار