نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل، ایران را به اتخاذ «سیاست های مخرب» در منطقه متهم کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عبدالله المعلمی»، سفیر و نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل متحد ادعاهای قبلی خود علیه ایران را تکرار کرد و مدعی شد که این کشور اهل گفت وگو نیست.
این مقام سعودی چهارشنبه در گفت وگو با شبکه العربیه از نیویورک، ایران را به «اتخاذ سیاست های دوگانه و مخرب» در منطقه متهم و ادعا کرد که مقام های ایران بر خلاف اظهارات خود عمل می کند.
او به اظهارات امروز پادشاه سعودی و حمله تند او به ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اشاره کرد و گفت که ریاض به رغم میزبانی از رؤسای جمهور ایران طی دهه های گذشته، جدیت در گفته های آن ها ندید.
معلمی گفت که ایرانی ها حسن نیت ندارند و گفت وگو با تهران فایده ای ندارد. او گفت: «ما به دنبال گرفتن عکس یادگاری با مقامات و رؤسای ایران نیستیم. ما خواهان گفت وگوی واقعی هستیم که به تغییرات در میدان واقع منتهی شود».
او ایران را به «مداخله و حمایت از تروریسم» در امور کشورهای عربی مانند بحرین، عربستان سعودی و سایر کشورها متهم کرد و گفت که تهران باید از این مداخلات دست بردارد.
نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل همانند پادشاه سعودی مدعی شد که حمله پهپادی به تأسیسات نفتی «بقیق» و «خریص» در شهریور سال گذشته که ارتش یمن مسئولیت آن را رسماً برعهده گرفت، کار ایران بوده است.
پادشاه سعودی امروز مدعی شد که «رژیم ایران سال گذشته تأسیسات نفتی پادشاهی سعودی را هدف قرار داد و همچنان به هدف قرار دادن عربستان سعودی از طریق موشک های بالستیک و پهپادها ادامه می دهد».
بن عبدالعزیز ایران را تهدیدی برای امنیت و صلح جهانی دانست و مدعی شد که تهدید های ...

سرخط اخبار