موقعیت بدنی شما هنگام خواب می تواند در هضم مواد غذایی، درد، خروپف و سلامت پوست شما نقش داشته باشد.

امروزه دیگر توسط پژوهش های بسیار متعدد محققان مشخص شده است که خواب کافی و خوب شبانه یکی از بهترین کار هایی است که می توانید برای بهبود سلامت، روحیه و بهره وری کلی خود انجام دهید. در حالی که بسیاری از عوامل می توانند کیفیت خواب شما را تحت تأثیر قرار دهند، موقعیت بدنیکه برای خوابیدن شبانه انتخاب می کنید نیز می تواند عامل بسیارمهمی باشد.
در این مقاله جوانب مثبت و منفی موقعیت های مختلف خوابیدن، به علاوه نکاتی در مورد چگونگی بهتر کردن نحوه قرار گیری بدن هنگام خواب را با هم بررسی خواهیم کرد.
مزایا و معایب موقعیت های مختلف خوابیدن چیست و بهترین شکل بدن هنگام خواب کدام است؟
در پایان نیز بهترین پوزیشن خوابیدن که می تواند از جنبه های مختلف برای سلامتی کلی بدن شما خوب باشد را به شما معرفی خواهیم کرد.
۱. خوابیدن به پشت
به پشت خوابیدن در حالتی که ستون فقرات شما در یک خط صاف و مستفیم قرار گیرد و بطور کلی تراز بدن حفظ شود باعث می شود تا عضلات پشتی شما در حالت استراحت قرار گرفته و در این حالت احتمال اینکه شما با پشت درد بیدار شوید بسیار کم خواهد بود. اما اگر کمر درد دارید و یا باردار هستید این روش خوابیدن را باید فراموش کنید.
تا زمانی که بالش مناسب داشته باشید، خوابیدن روی پشت شما باعث می شود تا سر، گردن و ستون فقرات در حالت تراز قرار بگیرید و مجاری تنفسی شما در بهترین حالت خود باشد. اما یک بالش مناسب چه ویژگی-هایی دارد؟
اگر وقتی سر خود را بر روی بالش قرار می دهید؛ چانه ی شما به سمت پایین یا بالا خم می شود، این نشان می دهد که سر و گردن و ستون فقرات شما تحت فشار است و باید بالش خود را تغییر دهید. یک بالش مناسب باید چانه شما را کاملا در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار