سردبیر روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم در واکنش به کنفرانس منامه نوشت این موجودیت رژیم صهیونیستی است که امنیت و ثبات غرب آسیا را تهدید می کند ، نه ایران که هزاران سال در قلب منطقه قرار داشته است.

به گزارش مشرق، سردبیر روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم نشست امنیت دریایی منامه را که با مشارکت 60 کشور و به ریاست آمریکا به بهانه مقابله با خطر ایران و نفوذ آن در حال برگزاری است، بار دیگر موید استمرار راهبرد آمریکا در باج گیری از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و به منظور نشان دادن رژیم اشغالگر صهیونیستی به عنوان محافظ اعراب دانست.
به عقیده نویسنده مصیبت آنجاست که رژیم های حاکم بر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بارها و بارها تسلیم این باج گیری آمریکا می شوند و میزبانی این نوع کنفرانس های تحریک آمیز را در خاک خود پذیرا می شوند تا روند عادی سازی با رژیم صهیونیستی و ادغام آن در بافت سیاسی نظامی و اجتماعی منطقه سرعت گیرد.
رای الیوم نوشت: ما این اصرار آمریکا در شراکت رژیم سرکش اسرائیل در امنیت خلیج (فارس) را درک نمی کنیم در حالی که نه از لحاظ جغرافیایی در همجواری آب های آن قرار دارد و نه یک نیروی دریایی مشهوری دارد که بتواند محافظ کشتیرانی در آب های خلیج (فارس) باشد. بخصوص که اسرائیل از زمانی که یکی از ناوهایش با موشک حزب الله در جریان جنگ 2006 منهدم شد جرأت ورود به آب های منطقه ای لبنان را هم پیدا نکرد.
نویسنده با تاکید بر ناتوانی رژیم صهیونیستی در حفاظت از امنیت دریایی و هوایی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس توضیح داد: وقتی شصت کشور در رأس آنها آمریکا با چندین ناوگان و ناو هواپیمابر در پایگاه های دریایی منطقه هستند چه نیازی به رژیم اسرائیل است.
عطوان با تاکید بر اینکه این حضور تل آویو است که امنیت و ثبات منطقه را تهدید می کند، نه ایران که هزاران سال در قلب منطقه قرار داشته است، افزود: دولت های آمریکا وقتی می خواهند پول بیشتری را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار