پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و ششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

برنا نیوز جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۲
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان بر ضرورت حضور موثر تئاتر در مدارس از سوی نهادهای آموزشی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، متن پیام سیدعباس صالحی به شرح زیر است:
بسم ­الله الرحمن الرحیم
دنیای کودکی ساحتی شریف و جهانی سراسر ظرافت و حساسیت است. جهانی که در عین پویایی، نشاط و تحرک واجد عمیق­ترین لحظات و پاک­ترین عواطف است. این ساحت و این جهان سراسر رمز و شگفتی از آن رو که پایه و اساس شکل­دهی و سامان­بخشی فردای جوامع بشری است، ارزش و اهمیت صد چندان می­ یابد. تئاتر از مهم­ترین و پویاترین هنرها برای مواجهه و تعامل کودک و نوجوان با جهان پیرامون و مسائل آن است تا کودک پرسیدن و اندیشیدن را دریافت و باور کند.
مایه خرسندی است که تئاتر کودک و نوجوان به استمرار در طول سال زنده است و اجرا می­ شود. اما این ضرورت همچنان باقی است که نهادهای آموزشی حضور مؤثر تئاتر را در مدارس فراهم کنند تا با تعامل و ارتباط بیشتر کودکان و نوجوانان با تئاتر، جامعه ای پویاتر و خلاق­تر داشته باشیم.
جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در گستره­ای جهانی و پس از ربع قرن تجربه نمایش و نمود آفریده های هنری هنرمندان کوشای این حوزه بر آن است تا دامنه تأثیر خود را به مسائل بنیادی تر نیز بگستراند.
« محیط زیست، چالش­ ها، فرصت­ ها و تهدیدهای آن» مقوله­ ای سترگ و کلان است که بی­ گمان اگر کودکان و نوجوانان با شناختی دقیق و عمیق به پاسداشت و حفظ آن اهتمام ورزند، فردای جهان سبزتر، پاک­تر و آرام­تر خواهد شد و این مهم بی­ گمان بهره ­ای از فرهنگ ناب سرزمین ایران است که همواره مردمانش در جست و جوی پاکی، صلح و نیکی برای جهان بوده­اند.
تلاش ارزشمند هنرمندان گرامی تئاتر کودک و نوجوان سراسر کشور و حضور و همراهی کودکان و نوجوانان ایران اسلامی، مدیران و مجریان تلاشگر را در بیست و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار