ایسنا/خوزستان معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: می دانیم که تعطیلی بازار و مشاغل، امرار معیشت بسیاری از افراد جامعه را با مشکل مواجه می کند به همین دلیل مطابق صحبت های استاندار خوزستان حتما بسته های حمایتی برای این اقشار در نظر گرفته خواهد شد.

فاضل عبیات در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی شیوه های مقابله با بحران، اظهار کرد: با توجه به اینکه در جامعه ما منع ارتباط و تجمعات خانوادگی و سنتی، سخت است پس این مساله جدیت بسیار زیادی لازم دارد؛ فرهنگ ما چندان با فاصله گذاری سازگاری ندارد اما اگر بدانیم خودقرنطینگی چه تاثیری در کنترل شیوع کرونا دارد، در آن صورت با رغبت در خانه می مانیم.
وی افزود: مردم باید این را بدانند که گرد هم آمدن جمعی از آنها، باعث شیوع بیماری می شود؛ ویروسی که اگر شیوع آن درجه ای بالا رود، ممکن است ما را با شرایط غیرقابل کنترل روبه رو کند.
عبیات با اشاره به اینکه باید تمام تجمعات و دید و بازدیدها را متوقف کنیم، گفت: فاصله گیری اجتماعی، راهکار اصلی قطع زنجیره شیوع ویروس است و آن طور که متخصصان امر می گویند، هر روز که فاصله گیری فیزیکی زودتر انجام شود، می توان شیوع کرونا را بیشتر مهار کرد.
معاون امور عمرانی استانداری خوزستان بیان کرد: طولانی شدن مدت مقابله با کرونا نباید باعث شود که حساسیت خود را از دست بدهیم؛ اگر اقداماتی که در این راستا در حال انجام است با همراهی مردم نباشد، قطعا ما را با خطر مواجه می سازد و تلاش های انجام شده به هدر می رود.
وی با اشاره به اهمیت مدیریت کنترل اوضاع، گفت: مدیریت جامعه ما همانند همه جوامع دنیا در معرض یک آزمون قرار گرفته است؛ البته مدیریت این بحران تنها با دستگاه های اجرایی و حاکمیتی نیست بلکه فردفرد جامعه باید نسبت به این مساله احساس مسئولیت کند.
عبیات با بیان اینکه نخبگان باید جنبه های مختلف خطر را متوجه شوند، تصریح کرد: نخبگان و افرادی که در جامعه دارای جایگاهی هستند باید به خوبی نقش خود را در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار