یزد- ایرنا- مراسم بزرگداشت آیت الله سید محمد رضا طاهایی میبدی، مدیر فقید مدرسه رضویه گرگان، دوشنبه شب در مسجد جامع میبد برگزار شد.

مدرس حوزه علمیه قم در این مراسم گفت: اسلام یک مکتب مساوات است و هیچ کس برتری و فضیلتی بر دیگری ندارد و همه در پیشگاه خدا یکسان هستند اما با وجود این آموخته های دینی خدا امتیازاتی را هم در دنیا و آخرت برای چند دسته قائل شده است.
حجه الاسلام محمد علی فرشاد یزدی افزود: اهل تقوا و مراقبت از جمله گروه هایی هستند که خداوند آنها را بر دیگران برتری داده است، مجاهدین در راه خدا و شهدا از دیگر گروه هایی هستند که خدا به آنها امتیاز داده است.
مدرس حوزه علمیه قم در ادامه اظهار داشت : آیت الله میبدی از شخصیت های حوزه علم و فقاهت است که سالها تقوای خدا پیشه خود نمود و در راه او مجاهدت کرد و به تحصیل علم و تدریس آن پرداخت.
فرشاد یزدی یادآور شد : کمتر کسی می تواند مقام شامخ او و بزرگانی مانند مرحوم آشتیانی را درک کند کسانی که مراقبت بر جوارح و حلال و حرام خدا و عبور از خط قرمزها داشتند و به عنوان یک عالم منقول و معقول ، فقیه ، مورخ و مفسر بر جامعه تاثیر گذار بودند.
وی همچنین با اشاره به انتخابات ۹۸ بادآور شد : باید به دنبال انتخابی درست بود ، احساساتی عمل نکرد و ولایت مدار بودن و خدمت رسانی به مردم را امتیاز در نظر گرفت.
مرحوم آیت الله میبدی از چهره های تاثیرگذار مبارزات اجتماعی قبل از انقلاب گرگان بود و امضای وی در برخی اعلامیه های اعتراض آمیز مردم این شهر به یادگار مانده است.
آیت الله میبدی پیش از بیماری و با وجود کهولت سن و مشغله تدریس، ارتباط نزدیکی با اقشار مختلف مردم استان گلستان داشت و همه روزه دیدارهای عمومی در رابطه با مسائل اجتماعی و مذهبی برگزار می کرد.
مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار