نیروهای یمنی در جریان آزادسازی مناطق استان «الجوف» یک روستا را که داعش از آن به عنوان مقر خود استفاده می کرد؛ آزاد کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شبکه المسیره یمن در جریان پوشش عملیات نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان الجوف، تصاویری منتشر کرده است که نشان می دهد ائتلاف سعودی از عناصر القاعده و داعش در مناطق درگیری استفاده می کند.
طبق این تصاویر، تروریست های داعش خانه های غیر نظامیان در منطقه «آل مروان» در شرق استان الجوف را که تنها منطقه باقی مانده در اشغال ائتلاف سعودی است؛ به مقر نظامی و مخازن سلاح و ساخت مین تبدیل کرده اند.
در این ویدئو همچنین بخش هایی از عملیات «فامکن منهم» در استان الجوف که موجب آزادسازی تمامی استان به جز مناطق بیابانی شهرستان «خب» و «الشعف» شد نیز پوشش داده شده است.
 طبق تصاویر منتشر شده، پرچم ها و شعارهای تروریست های داعش والقاعده در خانه های غیر نظامیان مشاهده می شود. همچنین کارگاههای بزرگ برای ساخت مین و کمربندهای انتحاری و همچنین کارگاههایی که برای تجهیز خودروهای بمب گذاری شده به کار می رود.
کتاب ها و جزوات آموزشی داعش نیز در برخی خانه های غیر نظامیان یافت شده است.
پرچم داعش بر دیوار یکی از خانه ها
جزوات آموزشی داعش
نیروهای یمنی همچنین در جریان پاکسازی یکی از روستاها، به شبکه تونلی و خندق هایی برخوردند که تروریست های داعش از آن ها به عنوان زندان استفاده می کردند.
بنابراین گزارش به محض تسلط نیروهای یمنی به مراکز تروریست های داعش، جنگنده های سعودی اقدام به ۱۵ حمله هوایی و نابودی کارگاه های تجهیز خودروهای بمب گذاری شده و ساخت مین کردند تا به زعم خود نشانه های ارتباط ائتلاف سعودی با داعش را از بین ببرند.
به گفته المسیره این اولین بار نیست که نشانه های دال بر ارتباط قوی میان القاعده و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار