روز حق التدریسی و نهضتی ها در بهارستان/کار قانون دائمی شوراهای حل اختلاف در مجلس پایان یافت

لوگوی خبرگزاری تریبون خبرگزاری تریبون . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۰:۰
نمایندگان در نشست صحن یکم بهمن ماه بررسی لایحه شوراهای حل اختلاف را به پایان رساندند و بخشی از طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزش یاران نهضت سوادآموزی را بررسی و تصمیم گیری نهایی را به ۲ ماه بعد موکول کردند.

نشست علنی امروز (چهارشنبه یکم بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی ساعت 8 و 35 دقیقه و با حضور بیش از دو سوم از نمایندگان آغاز شد.
دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با به صدا درآوردن زنگ آغاز، جلسه را رسمی اعلام کرد.
توضیحات رئیس مجلس درباره جلسه غیرعلنی مجلس پیرامون لایحه بودجه 1400
محمدباقر قالیباف پیش از آغاز به کار امروز مجلس، توضیحاتی پیرامون نشست غیرعلنی صبح صحن داد و گفت: جلسه امروز صحن از ساعت7 و 45 دقیقه صبح به صورت غیرعلنی آغاز شد و ریاست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 گزارشی از بخش های تخصصی بودجه سال آینده به اطلاع نمایندگان رساند.
دستور رسیدگی جلسه یکم بهمن ماه
در ادامه احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس، دستور کار صحن علنی امروز را قرائت کرد.
دستور کار امروز را  اینجا  بخوانید.
حاشیه: سیدمحسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس پیش از رسیدگی به طرح و لوایح در دستور، گفت که «هیچ نماینده ای امروز تاخیر در ورود به جلسه نداشته است».
اتمام رسیدگی به جزئیات لایحه شوراهای حل اختلاف
احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس ادامه رسیدگی به لایحه دو فوریتی شوراهای حل اختلاف را به عنوان نخستین دستور کار جلسه صحن علنی قرائت کرد. در جریان بررسی جزئیات نمایندگان با مواد 34 تا 47 لایحه در ارتباط با ترکیب هیأت تجدیدنظر رسیدگی کننده به تخلفات شوراها، مجازات عضوی از شورا که وجهی در مقابل خدمات دریافت کند، صدور رأی پرونده ها در شوراها، بکارگیری افتخاری بازنشستگان دستگاه ها در شوراها، شرایط اعضای شورا که در آزمون وکالت پذیرفته شوند، واریز درآمد حاصل از هزینه دادرسی به خزانه، بودجه شوراهای حل اختلاف، آیین ...

سرخط اخبار