نیویورک- ایرنا- مشاور امنیت ملی ترامپ در حالی که مدعی بود دخالت در انتخابات آمریکا خط قرمز آنها است، گفت پیام ما به روسیه، چین و ایران این است که در انتخابات ما دخالت نکنند.

رابرت اوبرایان روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه سی بی اس آمریکا بدون اینکه به مجری برنامه درباره اینکه آیا ترامپ به طور مشخص به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفته است که در انتخابات ما دخالت نکنند، پاسخ دهد، افزود: ما همواره به همتایان روسی خود می گوییم که در انتخابات ما دخالت نکنند. این خط قرمز ما است.
وی ادامه داد: من نمی توانم محتویات مذاکرات رئیس جمهوری با روسیه، فرانسه یا انگلیس را مطرح کنم اما برای روسیه بسیار بسیار روشن کرده ایم.
مشاور امنیت ملی ترامپ اضافه کرد: هیچ دولتی به اندازه این دولت بر روسیه سختگیری نداشته است، ما صدها شرکت روسی را تحت تحریم قرار دادیم. کاری که دولت قبلی انجام نداد. ما بخش جاسوسی روسیه را اخراج کردیم، ما کنسولگری و اماکن دیپلماتیک آنها را در ساحل غربی بستیم.
اوبرایان اظهار کرد: چیزی نمانده است که ما علیه روسیه انجام نداده باشیم. با این حال رئیس جمهوری ترامپ به ارسال پیام به روسیه ادامه می دهد که در انتخابات ما دخالت نکنید. همچنین این پیام برای چینی ها و تهران هم هست که این کار را انجام ندهند چرا که پیامدهای شدیدی خواهد داشت.
وی در یک اظهار نظر انتخاباتی گفت: به یادداشته باشید که همه این سختگیری ها و تحریم ها علیه روسیه در این دولت انجام شد و در دولت گذشته باراک اوباما و جو بایدن این اتفاق روی نداد.
نهادهای اطلاعاتی آمریکا روز گذشته گزارشی را منتشر کردند که ایران و چین به دنبال پیروزی بایدن هستند اما روسیه می خواهد ترامپ پیروز شود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از سال ۲۰۱۷ تا کنون در مظان اتهام تبانی با روسیه برای پیروزی در انتخابات گذشته قرار دارد و هرچه به آبان ماه، موعد انتخابات امسال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار