ایسنا/سمنان معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از اجرایی شدن12 پروژه سرمایه گذاری و زیرساخت گردشگری در استان سمنان خبر داد.

محمد طاهریان 3 مهر ماه با اعلام این خبر اظهار کرد: سه پروژه از این پروژه ها مربوط به سرمایه گذاری و 9 پروژه نیز در حوزه زیرساخت های صنعت گردشگری در این استان است.
وی ادامه داد: پروژه های سرمایه گذاری گردشگری شامل ارائه مجوز ایجاد، اصلاح و تکمیل مجتمع گردشگری گرمسار با صرف 215 میلیارد ریال و اشتغال زایی برای 40 نفر، واحد اقامتی و پذیرایی در مجتمع خدماتی و رفاهی میامی با صرف 44 میلیارد ریال و اشتغال زایی برای 22 نفر و ساخت هتل سه ستاره میامی با صرف 361 میلیارد ریال و اشتغال زایی 67 نفر است.
طاهریان گفت:«پروژه های زیرساختی نیز شامل قیرپاشی و آسفالت پیغمبران سمنان با صرف یک میلیارد و 900 میلیون ریال، اجرای عملیات خاکی مسیر افتر به آبگرم با صرف 27 میلیارد ریال، برج نوری در زائرسرای بیارجمند و سرخه با صرف یک میلیارد و 500 میلیون ریال، برق رسانی به قلعه پنهان بهرام با صرف دو میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار است.
وی اضافه کرد: اجرای کانال زهکش مسیر قصر بهرام با صرف پنج میلیارد و 500 میلیون ریال، نصب تابلوی معرفی قصر بهرام با صرف 980 میلیون ریال، قیرپاشی و آسفالت مسیر منطقه دشت شاد با صرف اعتبار دو میلیارد و 600 میلیون ریال، موزه بزرگ سمنان با اعتباری 34 میلیارد ریالی و مجتمع گردشگری و فرهنگی سرخه با اعتباری 400 میلیارد ریالی از دیگر پروژه های در حال ساخت در حوزه صنعت گردشگری در این استان پهناور است.
معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از اقامت 158 هزار 275 گردشگر داخلی و یک هزار و 976 گردشگر خارجی از ابتدای مهر ماه سال گذشته تا کنون در این استان خبر داد.
در استان سمنان 90 اقامتگاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار