سالانه بیش از ۳ میلیون متر مکعب آب با اجرای طرح های آبخیز داری به دو روش بیولوژیک و مکانیکی در شهرستان کهگیلویه ذخیره می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان کهگیلویه با اشاره به اهمیت اجرای طرح های آبخیزداری گفت: با بارش باران، سالانه سطح زیادی از خاک تخریب و به عنوان آبرفت در مناطق دیگر رسوب می شود.
هدایت الله آویزش با اشاره به اهداف اجرای طرح های آبخیز داری، افزود: جلوگیری از انتقال رسوب به سد های کوثر و مارون، تثبیت خاک، جلوگیری از تصرفات، تقویت سفره های زیرزمینی و رونق کشاورزی از مهمترین اهداف اجرای طرح های آبخیز داری در شهرستان کهگیلویه است.
وی اضافه کرد: امسال ۴ طرح آبخیز داری در شهرستان با حجم ۹ هزار و ۶۴۲ متر مکعب و اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال اجرا شده است که کمک زیادی به رونق منطقه می کند.
آویزش ادامه داد: با اجرای طرح های آبخیز داری سالانه بیش از ۳ میلیون متر مکعب آب در شهرستان کهگیلویه ذخیره و در سال های آتی از انتقال بیش از ۳ میلیون متر مکعب رسوب به سد های مخزنی مارون و کوثر جلوگیری می شود.
ویسعلی صیادیان مسئول واحد آبخیزداری اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان کهگیلویه هم گفت: طرح های آبخیز داری به دو روش بیولوژیک و مکانیکی اجرا می شود که در طرح های بیولوژیک، غرس نهال و درختکاری انجام می شود و در طرح های مکانیکی سد هایی در عرض آبراه ها به روش های سنگی ملاتی، خشکه چین و گابیون بندی اجرا می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار