معاون سفیر روسیه در سازمان ملل متحد به ادعای وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم های بین المللی علیه ایران واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل متحد به ادعای وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم های سازمان ملل علیه ایران واکنش نشان داد.
«دیمیتری پولیانسکی» در صفحه توئیتر خود نوشت: به نظر می آید ایالات متحده با تحمیل اراده خودخواهانه خود بر دیگران، بر تضعیف قوانین بین المللی اصرار دارد. آیا «نظم بین الملل قاعده محوری» که همکاران آمریکایی مان شدیداً از آن حمایت می کنند این است و در آن جمعی محدود از کشورها قواعد را تعیین می کنند.
وی افزود: اینکه می بینیم یک کشور بزرگ اینگونه خود را تحقیر می کند و با هذیان گویی لجوجانه با دیگر اعضای شورای امنیت سازمان ملل مخالفت می کند، بسیار دردآور است.
پولیانسکی در عین حال تاکید کرد: سایر اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد ماه گذشته به صراحت اعلام کردند که ادعای ایالات متحده درباره فعال شدن مکانیسم ماشه غیرقانونی است. آیا واشنگتن نمی شنود؟
گفتنی است که وزیر خارجه آمریکا بامداد یکشنبه مدعی شد که تمام تحریم های سازمان ملل متحد علیه ایران از جمله تحریم های تسلیحاتی از سرگرفته شده است.
بر اساس این گزارش، «مایک پمپئو» در اقدامی یکجانبه و با صدور بیانیه ای مدعی شد که تقریباً و عملاً تمام تحریم های سازمان ملل از جمله تحریم های تسلیحاتی علیه ایران احیا شده است.
پمپئو ادعا کرد: تحریم ها متعاقب فرایند اسنپ بک ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، بازگشته اند. آمریکا در تاریخ بیستم آگوست، به رئیس شورای امنیت درباره بی توجهی ایران به تعهدات برجامی خود اطلاع داد.
پمئئو در ادامه ادعاهای خود افزود: برای اعمال تحریم ها درنگ نمی کنیم و از تمام اعضای سازمان ملل انتظار داریم که به صورت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار