تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اولویت های استراتژیک توسعه صنعتی کشور شناسایی شده و واحدها برای تامین مالی مورد نیاز خود به ویژه برای تکمیل ظرفیت خالی به بانک های عامل معرفی می شوند.

به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «رضا رحمانی» در جلسه هماهنگی تامین مالی صنایع پیشران با حضور مدیران عامل بانک ها، با اشاره به ابلاغیه بانک مرکزی مبنی بر اختصاص ۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی به صنایع پیشران افزود: امسال برای حفظ تولید و اشتغال کشور، تامین سرمایه در گردش واحدها و همچنین سرمایه ثابت مورد نیاز به منظور راه اندازی طرح های جدید اهمیت بالایی دارد.
وی ادامه داد: در استراتژی تعریف شده برای تزریق منابع مالی به واحد صنعتی و همچنین طرح های در دست ساخت، روی بخش هایی برنامه ریزی شده است که در صورت عملیاتی شدن دارای بازار فروش مناسب بوده و می توانند به گردش مالی بانک ها نیز کمک کنند.
رحمانی خاطرنشان کرد: مسائل و محدودیت های بانک ها مورد توجه قرار دارد و درصددیم با بهره گیری بهینه از ظرفیت های موجود و هم افزایی دوطرفه بهترین نتایج ممکن را در راستای رونق تولید رقم بزنیم.
وی گفت: در این راستا، راهکارهای نوین تامین مالی نیز در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت است و با جدیت به دنبال ابزارهای جدید هستیم.
تکمیل ظرفیت خالی واحدهای فعال با تامین مالی مناسب
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به ضرورت تامین سرمایه در گردش مورد نیاز برخی واحدهای صنعتی در سطح کشور، گفت: در ۱۴ گروه کالایی شناسایی شده به طور متوسط ۵۰ درصد ظرفیت خالی تولید وجود دارد که بازار فروش لازم را نیز داشته و با تکمیل ظرفیت آنها می توان تولیدات داخلی را جایگزین واردات کرد.
رحمانی با اشاره به دیدار اخیر خود با تعدادی از هیات های تجاری - اقتصادی خارجی در کشورمان و برنامه سفر خود برای حضور در کمیسیون مشترک همکاری های ایران و ...

سرخط اخبار