ورود مجلس به حذف مدارس تیزهوشان و رفع انحصار از زبان انگلیسی "اشتباه" بود

خبرگزاری تسنیم شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۶
رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: ورود مجلس به حذف مدارس تیزهوشان و طرح رفع انحصار از زبان انگلیسی یک اشتباه بود.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر اسبق آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر با بیان اینکه متوجه نشدم مبنای ارائه طرح رفع انحصار آموزش زبان انگلیسی چه بود، اظهار کرد: اساس کار مجلس ارائه این طرح ها نیست؛ باید کار پژوهشی در چنین مواردی انجام شود و به نظرم ورود مجلس یک اشتباه بود و مجلس، جایگاه چنین طرح هایی نیست. 
وی افزود: حذف مدارس تیزهوشان هم کار مجلس نیست، این موارد کار دقیق علمی می خواهد و باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی و... طرح و بحث شود.
حاجی بابایی با اشاره به اینکه درباره مواردی چون آموزش زبان انگیسی باید به نیاز جامعه نیز توجه کنیم، گفت: آیا همه 15 میلیون دانش آموز ما باید زبان انگیسی بیاموزند و جهانی شوند؟ هنر مگر مهم نیست؟ زبان فارسی و ریاضی و ادبیات مگر مهم نیستند؟ در اغلب دروس مشکل داریم.
آموزش خوب زبان خارجی نیازمند ساختارشکنی است
چرا غیر از انگلیسی"زبان خارجی" دیگری در مدارس تدریس نمی شود؟!
وی افزود: در مدارس ما باید روی سه زمینه کار شود. نخست خود کلاس است. اگر برخی کشورها چون پاکستان در زبان انگلیسی موفق شدند علت این است که کل زبان آموزش آنها انگلیسی است. اما در ایران ما مدعی هستیم که در دنیا صاحب نام و قدرت هستیم و میخواهیم روزی در دنیا به مقالات فارسی مراجعه کنند، البته که باید به زبان انگلیسی مجهز باشیم.
وی با اشاره به اینکه هرکدام از دانش آموزان در سطحی به آموزش زبان نیاز دارند، گفت: اگر بخواهیم در آموزش زبان موفق باشیم تراکم جمعیت در کلاس باید 15 دانش آموز باشد در حالی که 60 درصد کلاس ها بالای 25 دانش آموز دارند. چند درصد مدارس ما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار