ضرورت اجرای طرح آمایش سرزمینی در چرام

واحد مرکزی خبر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷
اجرای طرح آمایش سرزمینی برای توسعه اقتصادی شهرستان چرام ضروری است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد فرماندار چرام درنشست شورای اداری این شهرستان گفت:این طرح با هدف ارزیابی نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدید ها و ارائه راهکار های عملی واجرایی برای رسیدن به توسعه پایدار، توجه جدی به منابع طبیعی، اقلیم، آب، جمعیت، سکونت گاه ها، محیط زیست، کشاورزی، حوزه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و صنعت در شهرستان چرام اجرا می شود.
هادی فتاحی اصل افزود:مدیران ادارات و نهاد های مختلف، باید اطلاعات مربوط به دستگاه و مناطق مربوطه، نیازمندی ها و ظرفیت های حوزه کاری خود را در طرح آمایش سرزمین، به صورت دقیق ارزیابی کنند.
حجت الاسلام افشار امام جمعه چرام هم با گرامیداشت سوم خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر و ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، بر برگزاری هر چه با شکوهتر این مناسبت ها تاکید کرد و خواستار مشارکت گسترده مردم این شهرستان در راهپیمایی روز جهانی قدس و اتخاذ تمهیدات لازم برای برگزاری نماز عید سعید فطر در این شهر شد.
اجرای دقیق سند چشم انداز توسعه شهرستان چرام، لزوم توجه به مدیریت صحیح پسماند، همکاری دستگاه های اجرایی در تدوین سند آمایش شهرستان، لزوم برنامه ریزی برای حفظ منایع طبیعی، برنامه ریزی برای گرامیداشت سوم خرداد، مراسم ارتحال امام خمینی (ره)، راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر از مهمترین مصوبات این نشست بود.